• Warzywa i owoce
  Wegetarianie rzadziej chorują na chorobę niedokrwienną serca, mają niższe stężenie cholesterolu, są mniej narażeni na cukrzycę typu 2 – podkreśliła dr Katarzyna Neubauer, gastroenterolog z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 • Mężczyzna trzyma się za serce
  Istnieje pilna potrzeba zmian w systemie opieki zdrowotnej, prowadzących do poprawy diagnostyki i leczenia niewydolności serca - oceniono w raporcie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Eksperci szacują, że na tę chorobę w Polsce cierpi ok. 600 tys. - 700 tys. osób.
 • Serce
  Choroby układu krążenia (sercowo-naczyniowego) pozostają niezmiennie od ponad 50 lat najważniejszą przyczyną umieralności mieszkańców Polski. W roku 2011 ok. 45,5 % zgonów spowodowanych było chorobami układu krążenia (CHUK). Należą one także do wiodących przyczyn umieralności przedwczesnej (szczególnie wśród mężczyzn), chorobowości szpitalnej oraz trwałej lub okresowej niezdolności do pracy.
 • Kobieta ma zawał serca
  Jak wynika z najnowszych badań, kobiety narażone na stres, częściej niż mężczyźni zapadają na chorobę niedokrwienną serca i w efekcie doświadczają zawału serca. Stąd sugestia lekarzy, by w leczeniu schorzeń układu krążenia brać pod uwagę nie tylko tryb styl życia pacjenta, ale i płeć.
 • Rośliny strączkowe wzmacniają serce
  Nie żałuj sobie fasoli, ciecierzycy, soczewicy. Im więcej ich w twojej diecie, w tym lepszej kondycji jest twoje serce. Dobroczynne właściwości "ziarenek" docenią zwłaszcza przewlekle chorzy.