• Robert Gwiazdowski
  Nie mamy "systemu podatkowego" jako logicznej całości. Zmiana jest konieczna i nie mogą to być zmiany punktowe dotyczące poszczególnych podatków. Konieczna jest zmiana kompleksowa - przekonuje Robert Gwiazdowski, ekspert Centrum im. Adama Smitha.
 • Maciej Grelowski
  Kto inny powinien tworzyć system podatkowy i ustalać wysokość obciążeń, a kto inny - kontrolować i egzekwować ich płacenie - uważa Maciej Grelowski. Przewodniczący Rady Głównej Business Center Club przedstawia w "DGP" swą diagnozę zmian, których wymaga system podatkowy.
 • Oni tną podatki mimo kryzysu - Szwecja
  Pokryzysową Europę zdominowała dyskusja na temat austerity, czyli mieszanki cięć w wydatkach z podwyżkami podatków – wszystko po to, aby ratować państwowe budżety w dobie mniejszych wpływów. Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły - Szwecja. Rządząca od 2006 r. koalicja zafundowała obywatelom od początku kryzysu pięć obniżek podatków. Ostatnia wejdzie w życie wraz z początkiem przyszłego roku. Ale nie ona jedna poszła w tę stronę.
 • Zbrojne ramię skarbówki coraz skuteczniejsze - pisze "Puls Biznesu". W 2012 roku wywiad skarbowy wykrył oszustwa podatkowe na blisko 2,5 mld zł.
 • Obliczenia na kalkulatorze
  Kryzys jest coraz silniejszy, Polaków nie stać więc na podatki. Przestają płacić zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Zdaniem resortu finansów, do budżetu nie wpłynie przez to aż miliard złotych.
 • Kalkulator
  – W budżecie nie przewidujemy żadnych podwyżek podatków – poinformował Donald Tusk podczas konferencji prasowej dotyczącej projektu budżetu państwa na 2013 rok.
 • Kalkulator
  Zmiany prawa podatkowego (CIT, PIT i VAT), mające na celu likwidację patologii zatorów płatniczych, zapowiedzieli na piątkowej konferencji prasowej politycy Platformy Obywatelskiej.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Parlament Europejski opowiedział się za wprowadzeniem w Unii systemu rozliczania podatków przez firmy w oparciu o skonsolidowaną podstawę fiskalną.
 • Maturalna powtórka z WOS
  Podatki płacimy wszyscy - niezależnie od tego, czy pracujemy czy nie. VAT, CIT, PIT, akcyza - wszyscy je płacimy, ale czy na pewno wiemy, na czym polegają? Powtórz sobie wiedzę o podatkach przed maturą z WOS. Powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Kanclerz Niemiec Angela Merkel
  Niemiecka kanclerz może być z siebie zadowolona. Angela Merkel doprowadziła w końcu do takiej samej stawki podatkowej dla firm w Niemczech i Francji. Polska jest wśród tych krajów Unii, które stracą na tym najwięcej.