• Na Mazury!
  Czy wiesz, że Mazury wcale nie są Krainą Tysiąca Jezior? Czy zdajesz sobie sprawę, że to właśnie w tej części Polski swój dom mają żubry, dzikie konie i bociany? Mazury to prawdziwie zaskakujący region i to nie tylko pod względem zapierających dech w piersiach krajobrazów. Przygotowaliśmy 10 mało znanych ciekawostek o tym niezwykłym miejscu.
 • Kanał (1956)
  Trzeba obejrzeć wszystko, co zrobił Andrzej Wajda. To mistrz, którego klasę dostrzegał cały świat. Można natomiast zacząć od jednego z tych obrazów. A nawet jeśli nie zacząć, to na pewno sobie przypomnieć.
 • Kreuzberg, Berlin
  Berlin nie zostaje w tyle za Londynem, Paryżem czy Amsterdamem jeżeli chodzi o liczbę i poziom imprez. Lista wydarzeń jest długa i nie kończy się na Oktoberfeście czy Nocy Muzeów, której pomysł narodził się właśnie w Niemczech.
 • Nowy Jork w zgodzie z przewodnikiem
  Wszystko, co widzieliście w telewizji i w kinie, co słyszeliście w piosenkach, co przeczytaliście w książkach o Nowym Jorku to prawda. Ale to i tak tylko malutki wycinek tego miasta. Oto przewodnik po Nowym Jorku śladami pop-kultury.
 • Koala na tle Sydney
  W Australii można zwiedzać miasta, ale miasta są wszędzie. Za to takiej przyrody jak w Australii nie ma nigdzie indziej na świecie. Trzeba także przyznać, że o naturę się tutaj dba - liczne organizacje i centra ochrony sprzyjają zachowaniu tego ekologicznego bogactwa. Niezapomnianych wrażeń dostarczą miejsca, gdzie zwierzęta i rośliny otacza się szczególną opieką, nie pozbawiając ich jednocześnie naturalnego środowiska.
 • Wiatrak, Holandia
  Jednym z symboli Holandii, który króluje na zdjęciach, pocztówkach i pamiątkach z tego kraju, są tulipany. Dla współczesnych podróżników może to się wydawać nieco zabawne albo mało interesujące, jednak hodowla tych kwiatów stanowiła tu niegdyś manię narodową, a ceny za pojedyncze cebulki osiągały niebotyczne wielkości. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na poznanie Holandii także z tej strony.
 • Wieża telewizyjna w Berlinie
  Myśląc o wyjeździe na urlop, często bierzemy pod uwagę tylko ciepłe regiony Europy. Wielu z nas ze zdziwieniem reaguje na propozycję spędzenia wakacji u naszego zachodniego sąsiada. Jednak Niemcy to kraj obfitujący w liczne zabytki, różnorodność stylów architektonicznych i urocze krajobrazy, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających podróżników. 16 krajów związkowych, z których każdy posiada swoje unikalne rejony i inną specyfikę, tworzy interesującą mapę dla turystów.