• Mężczyzna u lekarza
  Kobiety zwykle bardziej dbają o swoje zdrowie niż mężczyźni i chętniej zgłaszają się na badania okresowe. Panowie migają się od wizyt u lekarzy. Niesłusznie. O właściwą profilaktykę powinni zadbać już 30-latkowie, a jest ona obowiązkowa dla każdego 50-latka.
 • Mężczyznę bolą plecy
  Zamiast łykać kolejną tabletkę przeciwbólową (która i tak rzadko pomaga), sprawdź, jaka może być przyczyna bólu pleców. Ta dolegliwość może zapowiadać poważne problemy ze zdrowiem.
 • Dr Michael Greger
  Dr Michael Greger jest specjalistą od medycyny lifestyle'owej. W swojej książce "Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem" opisał między innymi naturalne produkty zapobiegające najczęstszym chorobom występujęcym u ludności Ameryki. Czy sama dieta może przedłużyć życie? Co powinna zawierać?
 • Klepsydra
  "Jak człowiek dba o siebie, to do końca życia jest młody" - powiedział Czesław Beer, 80-letni instruktor jogi. "Niezbędnym warunkiem dobrego samopoczucia jest sprawność fizyczna" - dodał. Jaką stosuje dietę? Czy istnieje gen długowieczności?
 • Wizyta u lekarza
  Co trzeci mężczyzna w Polsce boi się nowotworu. Wśród chorób budzących największy strach u panów znalazły się też udar mózgu, choroby serca i układu krążenia, a także choroba Alzheimera. Strach nie przekłada się niestety na profilaktykę i zdrowy styl życia. W ciągu ostatnich 6 miesięcy badanie krwi w kierunku raka prostaty wykonało zaledwie 15 proc. panów.
 • Smoothie z jarmużu
  "Organizm jest wyposażony w wiele mechanizmów, dzięki którym sam się oczyszcza, jednak nie jest to oczyszczenie wystarczające" - psycholog zdrowia Beata Sokołowska wyjaśnia, jakie są zalety detoksu.  
 • Uśmiechnięta kobieta
  "Jak działa zdrowy człowiek... czyli co zrobić, żeby nie chorować" - to motto zainaugurowanej dziś kampanii społecznej, której celem jest zachęcenie Polaków do zdrowego trybu życia. Akcja zorganizowana jest przez Ministerstwo Zdrowia.
 • Jak dbać o zdrowie?
  Możesz z powodzeniem wprowadzić je w życia z dnia na dzień. Opłaca się! Dzięki nim zyskasz świetną kondycję i zdrowie. Zaczynamy?
 • Mężczyzna u lekarza
  Statystycznie, na dobrowolne badania kontrolne mężczyźni zgłaszają się zdecydowanie rzadziej, niż kobiety. Niestety profilaktyka w tej części naszego społeczeństwa nie jest jeszcze czymś zupełnie naturalnym. Takie podejście to oczywiście błąd, który prędzej czy później może skutkować rozwojem którejś z niezdiagnozowanych odpowiednio wcześnie chorób. Podpowiadamy, co zrobić, by uniknąć podobnego scenariusza.
 • Witaminy
  Niezdrowy styl życia, dieta uboga w składniki odżywcze, używki i szkodliwe nawyki to główne przyczyny niedoborów witamin w organizmie. Brak witamin objawia się na różne sposoby - spadkiem odporności, dolegliwościami fizycznymi, pogorszeniem stanu skóry i włosów oraz zaburzeniami psychicznymi. Czy wiesz, jakie sygnały braku witamin wysyła twój organizm?