• Leczenie zębów u dziecka
  Kilka tys. dzieci skorzystało już z leczenia stomatologicznego w dentobusach – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia.
 • Zachodniopomorskie. Bezpłatne leczenie zębów dzieci w Dentobusie
  Bezpłatne badania, leczenie i profilaktyka dentystyczna dzieci i młodzieży od poniedziałku będą się odbywały w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Dentobus ma docierać do mniejszych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.
 • Dentysta leczy zęby dziecku
  Świadczenia stomatologiczne będą mogły być udzielane w dentobusach - przewiduje projekt, który opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Dentobusy to mobilne gabinety stomatologiczne, w których mają być leczone dzieci i młodzież.
 • Narzędzia dentystyczne
  Ministerstwo Zdrowia pracuje nad projektem ustawy o medycynie szkolnej; resort chce by jednym z elementów systemu były dentobusy, które będą docierać do małych szkół. Chcemy zapewnić dostęp do dentysty wszystkim uczniom – powiedział szef MZ Konstanty Radziwiłł.
 • Niektóre dzieci nie mają własnej szczoteczki do zębów
  Prawie 90 procent dzieci badanych przez Fundację Wiewiórki Julii ma próchnicę. Wolontariusze Fundacji od września ubiegłego roku przebadali trzy tysiące dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach i domach dziecka.
 • 91,8 proc. 15-latków i 79,9 proc. 5-latków ma zaawansowaną próchnicę zębów
  91,8 proc. 15-latków i 79,9 proc. 5-latków ma zaawansowaną próchnicę zębów. Pomóc ma być mobilny gabinet dentystyczny. Fundacja Wiewiórki Julii rozpoczęła zbiórkę funduszy na jego zakup i wyposażenie.
 • Dentobusy - to propozycja Rzecznika Praw Dziecka
  Ciekawa propozycja Rzecznika Praw Dziecka. Stomatolodzy mogliby leczyć dzieci i młodzież w mobilnych gabinetach, dentobusach - uważa Marek Michalak i przypomina, że wyniki badań stanu uzębienia najmłodszych są niepokojące.