• Łysy mężczyzna
  Coraz więcej mężczyzn popada w depresję z powodu… łysienia – alarmują lekarze. Jest ona skutkiem m.in. bezradności, problemów z akceptacją zmian i chronicznego stresu, jakie powoduje utrata włosów.
 • Smutna kobieta
  Chorzy na stwardnienie rozsiane (SM), nieuleczalną chorobę neurologiczną, potrzebują wsparcia psychologicznego i motywacji, by poradzić sobie z diagnozą, wyborem ścieżki terapii i powrotem do normalności – przekonują eksperci VI edycji kampanii „SM – Walcz o siebie”.
 • Kobieta ma problem
  Mieszkańcy Małopolskich do końca października w 12 miastach mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących depresji. To 6. edycja wojewódzkiego projektu profilaktyki depresji "Wyprzedzić smutek” – poinformował w czwartek małopolski urząd marszałkowski.
 • Kobiety przeglądające zdjęcia na Instagramie
  Portale społecznościowe takie jak Instagram i Snapchat negatywnie wpływają na zdrowie psychiczne młodych osób – wynika z brytyjskiego badania #StatusOfMind. Korzystanie z tych serwisów może wywoływać poczucie osamotnienia i niepokoju, obniżać samoocenę, a także sprzyjać zastraszaniu rówieśników. Inne media społecznościowe poza tym, że służą nawiązywaniu kontaktów, mogą być narzędziem szerzenia nienawiści. Facebook zatrudnia moderatorów, którzy mają wyłapywać podejrzane treści.
 • Depresja
  Psychiatria w Polsce i na świecie nadal jest niedofinansowana i traktowana jak kopciuszek medycyny - oświadczyła na konferencji w Warszawie prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego prof. Agata Szulc.
 • Łosoś
  Dieta - oprócz farmakoterapii i psychoterapii - może być trzecim elementem wspomagającym leczenie depresji i innych zaburzeń psychicznych – przekonują farmaceuci i psychiatrzy.
 • Smutna kobieta
  Elektrowstrząsy to bardzo skuteczna forma leczenia depresji, bezbolesna i bezpieczna - przekonywali uczestnicy konferencji o depresji. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to metoda karania ani opresji - podkreślił psychiatra dr hab. Paweł Mierzejewski.
 • Złe samopoczucie
  Aż co szósta osoba cierpiąca na depresję w ogóle nie podejmuje terapii. Nieleczona depresja nierzadko prowadzi do samobójstwa.
 • Kobieta chora na nowotwór
  "Seks był cudowny, peruka spadła, zdjęłam biustonosz, rewelacja, dziękuję" - napisała kobieta z amputowaną piersią po swoim pierwszym zbliżeniu po zabiegu. Ktoś może powiedzieć: ta euforia to dlatego, że poszła z kimś do łóżka. Wcale nie!
 • Rodzina
  Kryzys tradycyjnego modelu rodziny, trudności rodziców z odnalezieniem się w tej roli, deficyt kontaktu między nimi a dziećmi – te problemy widoczne w codziennej praktyce psychiatrów dziecięcych przyczyniają się, ich zdaniem, do powstawania zaburzeń u dzieci.