• Studio "Dzień dobry TVN"
  Dekoratorka wnętrz Ewa Mierzejewska wyjaśnia, czym jest eklektyzm. Jak można go wprowadzić do swojego domu? 
 • Przedmioty z PRL-u
  Skuter Jawa, porcelana z Chodzieży, meble z lat 60. i popiersie Lenina – to przedmioty, dziś trudno dostępne, niespotykane już na sklepowych półkach. 30 czerwca pojawią się na Aukcji DESA Living poświęconej obiektom z okresu PRL-u. Ponad 100 obiektów ze złotego okresu polskiego wzornictwa będzie można obejrzeć także na wystawie w DESA Unicum.
 • W warsztacie stolarskim Krzysztofa Gaury powstają meble, które będą stanowić wyposażenie apartamentu papieskiego podczas Światowych Dni Młodzieży
  Najpierw tamtejszy szewc robił buty dla Jana Pawła II, teraz w Stanisławie Dolnym powstają meble do apartamentu papieskiego na ŚDM. Jak mały zakład stolarski zdobył takie zlecenie? Jak idą prace? I jak będzie wyglądał cały zestaw? O to wszystko zapytał Dziennik.pl.
 • Accutron II
  Zegarki Bulova znane są ze swojej niezwykłej dokładności w odmierzaniu czasu. Precyzja i perfekcja wykonania sprawiły, że w latach 60. model Accutron stał się czołowym zegarkiem Stanów Zjednoczonych. Nie dziwi więc, że dokładnie 20 lipca 1969 roku czasomierz wraz z załogą Apollo 11 wylądował na Księżycu. Na cześć legendarnego zegarka marka Bulova stworzyła model Accutron II. Bestseller niebawem zagości w polskich salonach.
 • Festiwal Off Fashion
  Rusza wielkie polskie święto mody i design. Kolejna edycja festiwalu Off Fashion będzie królować w Kielcach w najbliższych dniach. Co się będzie działo?
 • Hotel z Lidzbarka zwycięzcą prestiżowego konkursu
  Tego hotelu może Polsce pozazdrościć cały świat. Placówka zdobyła główną nagrodę w prestiżowym, światowym konkursie architektonicznym i designerskim. W tyle pozostały nawet hotele bogatych szejków z Dubaju.
 • Męska rzecz!
  Te zegarki mają duszę i nie trzeba być znawcą, żeby przyznać, że to małe dzieła sztuki. Do ich wykonania wykorzystano m.in. fluorescencyjny płyn i dwa małe tłoki. Niezwykły design łączy się z nowoczesnymi technologiami. Zobacz jak to działa!
 • Ewa Minge
  Do tworzenia nowych linii zapraszane są takie gwiazdy designu jak Maciej Zień, Tomek Rygalik, Ewa Minge czy Piotr Kuchciński. Za autorskie projekty firmy płacą po kilkaset tysięcy złotych, lecz inwestycja szybko się zwraca, bo funkcjonalne i piękne przedmioty codziennego użytku można sprzedać za wyższą cenę. Zwłaszcza, jeśli są sygnowane znanym nazwiskiem.
 • Nicholas Kirkwood i Claudia Schiffer
  Dyrektor kreatywny marki Pollini, Nicholas Kirkwood pojawi się na Gali Finałowej poznańskiego Art&Fashion Festival. Projektanta będzie można spotkać na party 21 października.
 • Pokój małej dziewczynki
  Jak wiele czerpią z bogatej wyobraźni młodych dam projektanci, można się z łatwością przekonać, wchodząc do dziewczęcego pokoju.