• Mieszkanie
  Łącznie w 38 podwarszawskich miejscowościach deweloperzy oferują teraz 3869 mieszkań, podliczył portal RynekPierwotny.pl. Warto się nimi zainteresować? Ile przyjdzie nam zapłacić za mkw.?
 • Budowa
  Rynek nieruchomości bije własne rekordy – powiedziała PAP ekspertka ds. nieruchomości Katarzyna Bednarczyk. Jak wyjaśniła, "w porównaniu z 2007 r. kiedy nastąpił ten pierwszy boom mieszkaniowy, sprzedaż mieszkań wzrosła o blisko 80 proc.".
 • Krzyż
  Mówimy o żywym polskim kościele, w którym gromadzi się regularnie półtora tysiąca ludzi w niedziele, a w ciągu tygodnia w tym kościele gromadzi się codziennie ok. 100 osób, co na warunki niemieckie jest fenomenem - komentuje dla PAP ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
 • Remont
  Lato to dla wielu Polaków czas wykorzystywany na remont mieszkania. Według corocznego badania przeprowadzonego przez serwis Oferteo.pl, jeśli już zabieramy się za renowację bądź wykończenie mieszkania, podchodzimy do tematu kompleksowo. Najczęściej remontujemy duże powierzchnie – od 41 mkw. w górę oraz wiele pomieszczeń – najczęściej 4 i więcej. Wyniki badania pokazują, że najważniejsze trendy związane z remontami są wśród nas mocno utrwalone.
 • małe mieszkanie
  Chcemy, aby od przyszłego roku minimalna powierzchnia budowanego mieszkania wynosiła 25 mkw. - poinformował PAP wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Nowe przepisy mają przeciwdziałać m.in. nieuczciwym praktykom rynkowym - oferowania tzw. aparthoteli jako mieszkań.
 • ogród
  Polacy przeprowadzając do nowych domów przede wszystkim realizują marzenia. Nie bez znaczenia pozostają jednak względy praktyczne. Według badania przeprowadzonego przez Oferteo.pl, wśród czynników najczęściej motywujących do przeprowadzki wymieniana jest chęć zwiększenia powierzchni mieszkalnej czy posiadania ogrodu.
 • Pracownik budowlany
  Mimo powtarzających się coraz częściej głosów, że dobra passa musi się kiedyś skończyć, deweloperzy nie spuszczają z tonu. Jak wynika z danych GUS, działające na polskim rynku firmy zanotowały w ostatnich 12 miesiącach rekordy we wszystkich statystykach.
 • mieszkanie
  Jak wynająć mieszkanie z zyskiem? Inwestorzy wiedzą, że atrakcyjna cena i lokalizacja to dziś za mało. I coraz częściej oferują dodatkowe udogodnienia. To przykładowo mogą być funkcjonalny układ lub inteligentne technologie.
 • Osiedle
  Na razie w budowie znajduje się około 450 lokali z programu Mieszkanie Plus. Te lokale powstają na terenie np. Białej Podlaskiej oraz Jarocina. Ponad 40 innych miast jest poważnie zainteresowanych uczestnictwem w rządowym programie. Warto sprawdzić, czy wspomniane miejscowości przez ostatnie lata wzbudzały zainteresowanie deweloperów. To ważna kwestia w kontekście ewentualnego zagrożenia dla inwestorów mieszkaniowych ze strony rządowego programu.
 • Mieszkanie
  Portal RynekPierwotny.pl niedawno sprawdził zmiany metrażu nowych mieszkań deweloperskich przez ostatnie 20 lat. Wyniki tej ciekawej analizy wskazują, że po latach kredytowego boomu (2005-2008), lokale oferowane na rynku pierwotnym, zaczęły się systematycznie kurczyć.