• Pacjent na szpitalnym łóżku
  Jak wynika z informacji DGP i TOK FM, instytucja zaproponowała pomoc w oddłużeniu naszych lecznic. Ich łączne zobowiązania to 11,5 mld zł.
 • Szpitalny korytarz - zdjęcie ilustracyjne
  25 procent załogi szpitala w Kościerzynie na Pomorzu straci pracę. Wypowiedzenia mają dostać maksymalnie 233 osoby. Mają to być przedstawiciele wszystkich grup zawodowych oprócz stażystów i lekarzy rezydentów.
 • "Sytuacja ochrony zdrowia jest coraz gorsza" - ocenia Janusz Michalak
  Sytuacja ochrony zdrowia jest coraz gorsza, jeszcze nigdy w historii nie było tak dużego zadłużenia szpitali; konieczne jest wprowadzenie współpłacenia - ocenia redaktor naczelny branżowego miesięcznika "Menedżer Zdrowia" Janusz Michalak.
 • Wiceprezes pogrążonego w długach włoskiego szpitala popełnił samobójstwo
  Dramatyczny obrót przybrały zabiegi o ratowanie pogrążonego w długach prywatnego szpitala San Raffaele w Mediolanie, któremu chce pomóc Watykan. W poniedziałek samobójstwo w swym biurze popełnił wiceprezes kliniki Mario Cal, który został niedawno przesłuchany.
 • Połowa szpitali jest zadłużona. Rząd zamieni je w spółki
  Przekształcenie szpitali w spółki, chociaż nieobowiązkowe, ma zmusić samorządy przede wszystkim do dbania o ich finanse i zlikwidować błędne koło zadłużenia podległych im placówek. Ma do tego posłużyć ustawa o działalności leczniczej. Zgodnie z nią samorządy będą musiały spłacać ujemny wynik finansowy swoich szpitali. Jeżeli nie zrobią tego w 3 miesiące od przyjęcia jego sprawozdania finansowego, to w ciągu kolejnych 12 będą miały obowiązek przekształcenia publicznego szpitala w spółkę.