• Komórka rakowa i probówki
  Kiedy słyszymy, że ktoś z bliższej lub dalszej rodziny ma raka, od razu wpadamy w panikę, że choroba może dotknąć również nas. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, można odziedziczyć raka, ale nie każdego i nie zawsze. Sprawa jest bardziej skomplikowana.
 • Kim Dzong Nam
  Malezja nie wyda Korei Płn. ciała Kim Dzong Nama, przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una, dopóki jego rodzina nie dostarczy próbek DNA - poinformowała w piątek malezyjska policja. Wcześniej władze zapowiadały, że przekażą zwłoki.
 • labolatorium naukowcy badacze
  Zarejestrowanie po raz pierwszy fal grawitacyjnych, przewidzianych wiek temu przez Einsteina, to jedno z kluczowych wydarzeń naukowych roku 2016. Naukowcy wiedzą też więcej m.in. o tym, jak zachować młodość i ustalili nowe, ważne fakty z dziejów ewolucji.
 • DNA
  Angina, przeziębienia, infekcje – to dolegliwości, które kosztują nas wiele zdrowia. Zamiast jednak przeznaczać ogromne kwoty na leki i tracić czas w kolejkach w przychodni, lepiej zawczasu zrobić badanie genetyczne. W naszym DNA znajdziemy wskazówki jak przeciwdziałać podobnym przypadłościom.
 • Noworodek
  Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja o narodzinach dziecka poczętego z wykorzystaniem komórek trzech osób. Do dziś nie milkną komentarze zarówno krytykujące, jak i popierające nowatorską metodę.
 • Z Warty wyłowiono zwłoki Ewy Tylman
  Badania DNA zwłok kobiety wyłowionych w ub. tygodniu z Warty w Czerwonaku (Wielkopolskie) potwierdziły, że jest to ciało zaginionej w ub. roku Ewy Tylman. Informacje o wynikach badania potwierdził PAP p.o. Zastępca Prokuratora Okręgowego w Poznaniu prok. Łukasz Biela.
 • Naukowiec w laboratorium
  Wojsko bada DNA żołnierzy, którzy mają pełnić służbę poza granicami kraju; zgromadzone dane są przydatne w przypadku konieczności identyfikacji śladów biologicznych - nie tylko poległych czy rannych, ale także zaginionych. To nieśmiertelnik XXI w. – mówią wojskowi.
 • Naukowiec w laboratorium
  Ochrona genomu człowieka to w istocie nasze zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń Polaków - podkreśla Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. W najnowszym stanowisku zwraca uwagę na pilną potrzebę pełnej prawnej ochrony genomu człowieka.
 • Geny
  Układ odpornościowy człowieka jest sprawny dzięki przodkom sprzed setek tysięcy lat. Zespół międzynarodowych naukowców pisze o odziedziczonych kluczowych genach w Amerykańskiej Gazecie Genetyki Człowieka.
 • Kobieta je owsiankę
  Z zazdrością patrzysz na koleżankę, która pochłania frytki, chipsy i popija je colą, a ma figurę modelki, podczas gdy ty stosujesz niskokaloryczną dietę i ćwiczysz, a i tak nie chudniesz, a w dodatku nadal masz za wysoki cholesterol? To wszystko przez geny! Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia może być tak zwana genodieta. Sprawdzamy, na czym polega i jak się ją układa.