• "Dobra zmiana"
  Od grudnia 2015 roku powstaje film dokumentalny w reżyserii Konrada Szołajskiego o kulisach "dobrej zmiany". Twórcy mają jednak problem z zebraniem funduszy na dokończenie dzieła.
 • Jakub i Dawid śpiewają "Dobra zmiano, dziękujemy"
  Współpracowali z Roxette, są aktywistami ruchu LGBT. Znana para Jakub i Dawid opublikowała utwór "Dobra zmiano, dziękujemy", w którym wyśmiewają dobrą zmianę w Polsce. Nie oszczędzają w nim nikogo - dostaje się prezesowi, premierowi, prezydentowi, czy nawet ojcowi Rydzykowi.
 • Konwencja wyborcza PiS
  "Jestem osobą niegdyś związaną ze środowiskiem Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie funkcjonował i pewnie nadal funkcjonuje propaństwowy paradygmat działania. Kiedy przed wyjazdem do Berlina słyszałam od znajomych, że mój wyjazd nie ma sensu i nic mi się nie uda, nie wierzyłam" – powiedziała w wywiadzie udzielonym "Kulturze Liberalnej" Hanna Radziejowska.
 • Obchody 73. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau
  Na polu narracji widzę największe zagrożenia dla obozu "dobrej zmiany" i dla Polski - powiedział we wtorek w radiu Wnet prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz. Jak dodał, "dobra zmiana" może się "wywrócić", jeśli nie zadbamy o bezpieczeństwo narracyjne Polski na świecie.
 • Andrzej Krajewski
  Odchodzący rok zostawia Polaków w stanie przygnębiającego rozczarowania. W przypadku przeciwników dobrej zmiany najlepiej ujęła to Klementyna Suchanow. Specjalistka od Witolda Gombrowicza, która odkryła w sobie talent do rzucania jajami w rządowe limuzyny (taka przemiana na pewno zachwyciłaby autora "Ferdydurke"), oświadczyła podczas rozmowy z Dominiką Wielowieyską: "Ja się dziwię, że nie wydarzyło się do tej pory nic gorszego". Opozycja nadal nie podkłada bomb, a władza nie przeprowadza masowych aresztowań. Ot, kolejne 12 miesięcy upłynęło bez sensu.
 • Jerzy Targalski
  Historyk i działacz opozycyjny w PRL dr Jerzy Targalski komentuje atmosferę panującą w PiS. Odnosi się też do ostatnich wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy.
 • Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego S.A. Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKN Orlen Wojciech Jasiński i wicepremier Mateusz Morawiecki
  Czy zauważyli państwo, jak w ostatnich latach zmienił się sposób oglądania seriali? Kiedyś czekaliśmy na kolejny odcinek cały tydzień. Dzisiaj całe serie dostępne są od ręki, bo wszyscy liczący się na rynku gracze uruchomili serwisy strumieniowe. Jeden klik i – jeśli ktoś w ogóle we współczesnym świecie ma na to czas – możemy w internecie obejrzeć wszystkie odcinki naraz. W tradycyjnej telewizji to kilka miesięcy. Streaming wymusiły zmiany w otoczeniu nadawców. To po prostu rynkowe „dostosuj się albo zgiń”.
 • Komisja weryfikacyjna
  Komisja weryfikacyjna jest niezwykle istotnym elementem czegoś, co nazywamy „dobrą zmianą”. To nie slogan lecz trafny opis intencji i działań państwa opartych na odpowiedzialności za praworządność – powiedziała dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog i doradca prezydenta RP.
 • wojsko polskie żołnierz
  We wtorek ma się odbyć debata sejmowa nad reformą sił zbrojnych. Między innymi o zmianie ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu wojska. Oto najważniejsze propozycje.
 • Sędzia Trybunału Stanu Piotr Łukasz Andrzejewski
  W Polsce jest wielu uczciwych sędziów. Ale jak widzę niektórych funkcyjnych w KRS czy tych, którzy na manifestacjach politycznych krzyczą o łamaniu konstytucji, to myślę, że oni swoją karierę sprowadzają do dbania o interes swojej grupy zawodowej - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Łukasz Andrzejewski, były senator (bezpartyjny, w ostatnich wyborach ponownie startował z listy PiS), adwokat, działacz opozycji demokratycznej w PRL, członek Trybunału Stanu.