• Działka budowlana
  Już na początku boomu mieszkaniowego analitycy przewidywali, że rekordowa aktywność deweloperów będzie skutkowała malejącą dostępnością działek pod zabudowę wielorodzinną i wzrostem cen odpowiednich gruntów. Sygnały napływające z rynku pierwotnego wskazują, że taki scenariusz właśnie się zrealizował.
 • Były kościół w Izbicy Kujawskiej
  Znalazł się kupiec na były kościół w województwie kujawsko-pomorskim - budynek w Izbicy Kujawskiej trafił w ręce prywatnego właściciela za ok. 120 tys. zł, ustalił dziennik.pl.
 • osiedle
  Projekt tzw. specustawy mieszkaniowej opiera się o przesłanki wynikające z błędnej diagnozy dot. m.in. podaży gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Zawiera też rozwiązania nie do przyjęcia, ograniczając kompetencje gmin – uważa zarząd Związku Miast Polskich.
 • Osiedle mieszkaniowe
  Środowa informacja GUS o wstępnych danych dot. budownictwa mieszkaniowego w marcu i całym pierwszym kwartale br., komunikuje utrzymującą się rekordową aktywność inwestorów na rynku pierwotnym - ocenił ekspert portalu RynekPierwotny.pl Jarosław Jędrzyński.
 • Beata Kozidrak
  7 mln zł – tyle za nieruchomość pod Lublinem chcą Beata Kozidrak i Andrzej Pietras, którzy teraz wyprzedają wspólny majątek, informuje "Super Express".
 • mieszkanie
  Wiosną, gdy wszystko budzi się do życia, obudzić może się również Twoja kreatywność! Dzięki dodatkom sprawisz, że Twoje wnętrze odzwierciedli nie tylko wiosenną aurę, ale również Twój unikalny styl. Jak to zrobić? Sprawdź kilka wskazówek!
 • Dom
  Własny dom to marzenie tych, którzy doceniają bliskość przyrody, dużą przestrzeń, piękny taras oraz większą swobodę i intymność. Wbrew powszechnej opinii koszt wybudowania nowoczesnego domu za miastem może być porównywalny z zakupem lokalu w centrum. Dlaczego lepiej zbudować własny dom niż kupić mieszkanie?
 • mieszkanie
  510 tysięcy złotych – tyle może pożyczyć na mieszkanie trzyosobowa rodzina, w której oboje dorośli pracują przynosząc do domu dwie "średnie krajowe". To o 38,9 tysięcy wyższy wynik niż przed rokiem. Ten wzrost zawdzięczamy rosnącym przeciętnym dochodom Polaków.
 • mieszkanie
  Zakończenie programu wsparcia Mieszkanie dla Młodych i nabierający kształtów rządowy projekt Mieszkanie Plus skłania wielu Polaków do zadania sobie ważnego pytania: wynajmować, czy zakupić własne M? Która opcja opłaca się najbardziej? Z jakim ryzykiem powinniśmy się liczyć? Na co najczęściej stawiają Polacy? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci z firmy OPG Property Professionals.
 • Dom
  Jak wygląda najmniejszy niskoenergetyczny dom w Polsce? Jak został zaprojektowany? "Wizualnie ten dom jest całkowicie normalny, ale oprócz tego, że jest tak mały, to jest jeszcze bardzo nowoczesny" - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Jarosław Wasielewski, szef projektu.