• Donald Trump
  Przedstawiciele Partii Demokratycznej w komisji finansowej Izby Reprezentantów zwrócili się do Deutsche Bank z prośbą o informacje o transakcjach prezydenta Donalda Trumpa i jego rodziny dokonanych za pośrednictwem tego banku - podał w środę Bloomberg.
 • mid-epa05953746
  Dziennik "Financial Times", pisząc o zwolnieniu Jamesa Comeya ze stanowiska dyrektora Federalnego Biura Śledczego przez prezydenta Donalda Trumpa, zauważa, że był on osobą nadzorującą śledztwo ws. kontaktów między sztabem Trumpa a przedstawicielami Rosji.
 • Były szef FBI, James Comey
  Prezydent Donald Trump uzasadnił swoją podjętą we wtorek decyzję o zwolnieniu Jamesa Comey’a ze stanowiska dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) przekonaniem prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa, że "nie jest on w stanie skutecznie kierować" tą bardzo ważną agencją federalną.
 • Hilary Clinton
  Po szokującej porażce Hillary Clinton w wyborach prezydenckich Demokraci szukają przyczyny klęski i nowego lidera. Wśród kandydatów na szefa Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) jest czarnoskóry Keith Ellison, pierwszy muzułmanin wybrany do Kongresu.
 • Kapitol w Waszyngtonie
  8 listopada Amerykanie wybierają nie tylko prezydenta, lecz także nowy Kongres. W Izbie Reprezentantów, jak zawsze w latach parzystych, o reelekcję ubiegają się wszyscy członkowie Izby Reprezentantów i jedna trzecia członków Senatu. W wyniku tego głosowania Republikanie mogą stracić kontrolę nad Senatem.
 • Hillary i Chelsea Clinton
  W większości sondaży opublikowanych w poniedziałek, dzień przed wyborami prezydenckimi w USA, Demokratka Hillary Clinton prowadzi przed kandydatem Republikanów Donaldem Trumpem. Jej przewaga wynosi średnio prawie 3 proc. - podliczył portal RealClearPolitics.
 • Hillary Clinton
  Kandydatka Demokratów w wyborach prezydenckich w USA - Hillary Clinton – jest postrzegana, według ogólnej opinii, jako jedyny rozsądny wybór, oznaczający kontynuację polityki opartej na dyskusji i normalności. Jest to o tyle ważne, że USA znajdują się obecnie w trudnej sytuacji – ich pozycja jako supermocarstwa słabnie, a uczestnictwo w kilku konfliktach i utrzymanie niemal 800 baz wojskowych na całym świecie staje się coraz trudniejsze i kosztowne. Należy podkreślić, że prezydencja Clinton nie oznacza po prostu przeciwieństwa rządów kandydata Republikanów, Donalda Trumpa, a raczej kontynuację niestabilnego status quo. Czego można spodziewać się więc po prezydencji Clinton?
 • Donald Trump, Hillary Clinton
  Było ostro, były personalne ataki i niepotwierdzone oskarżenia, ale na pewno nie było nokautu i nie ma wyraźnego zwycięzcy - choć obie strony sobie przypisują wygraną. Hillary Clinton była bardziej opanowana i rzeczowa, ale to niektóre stwierdzenia Donalda Trumpa mocniej przebiją się do świadomości.
 • Donald Trump i Hillary Clinton podczas debaty
  Pierwsza debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA: Hillary Clinton i Donalda Trumpa okazała się brutalnym pojedynkiem na słowa i argumenty, w którym oboje atakowali się nawzajem i zarzucali sobie kłamstwa i manipulowanie faktami.
 • Hillary Clinton
  Po konwencji Partii Demokratycznej i ostatnich wpadkach Donalda Trumpa przewaga Hillary Clinton w sondażach wzrosła tak bardzo, że Republikanie zaczynają wątpić w wygraną swego kandydata w wyborach prezydenckich.