• Prezydent Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy ograniczającą wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy - poinformował w piątek PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
 • Dopalacze
  W dopalaczach, które spowodowały śmierć 10 osób, był prawdopodobnie środek o nazwie fentanyl – przypuszcza dr n. med. Marcin Rawicz, anestezjolog dziecięcy. Rosyjskie służby użyły fentanylu podczas próby odbicia zakładników w teatrze na Dubrowce w Moskwie w 2002 r.
 • Dopalacze
  Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało trzech mężczyzn, którzy mieli handlować dopalaczami na Podkarpaciu i w Wielkopolsce. Według śledczych sprzedali ponad 44 kg tych substancji, które mogły doprowadzić do śmierci. Ciało 28-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie zmarł po zażyciu dopalaczy, odnaleziono w środę w godzinach wieczornych w mieszkaniu w centrum Łodzi. To przypuszczalnie dziesiąta ofiara dopalaczy w Łódzkiem w ostatnich dniach.
 • Dopalacze
  Dopalacze są szczególnie niebezpieczne dla osób z predyspozycjami do zachorowania na zaburzenia psychiczne. A jest to duży procent populacji. Uważa się, że takie predyspozycje ma od około 25 do 50 procent populacji – mówi prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy ds. psychiatrii.
 • Robert Sowa
  - Zawód kucharza, a bardziej jeszcze szefa kuchni i na dodatek takiego, który jest rozpoznawalny- jest jednym z najbardziej stresujących zajęć, jakie można sobie wyobrazić – mówi w rozmowie z dziennik.pl Robert Sowa, kucharz i właściciel dwóch restauracji N31 i Z57.
 • Nastolatek ma problem
  Jak chronić dziecko przed dopalaczami i co rodzice powinni wiedzieć, gdy przyłapią dziecko na braniu narkotyków?
 • Omdlała dziewczyna leżąca na ulicy
  W związku z sytuacją w Zachodniopomorskiem, gdzie kilkanaście osób zatruło się substancjami psychoaktywnymi, Główny Inspektor Sanitarny przypomina o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tych substancji.
 • Dopalacze
  Wbrew powszechnej opinii dopalacze nie są łagodniejszymi formami "tradycyjnych" narkotyków; zatrucia nimi są często bardziej niebezpieczne - mówiły ekspertki podczas konferencji "Dopalacze - co zyskujesz, czym ryzykujesz?".
 • Tabletki na dłoni
  Około 150 osób umiera dziennie w Stanach Zjednoczonych z powodu przedawkowania opioidów. Tak mówią oficjalne, najnowsze statystyki, choć ta liczba może być znacznie wyższa. Opioidy uzależniają szybko i zabijają po cichu. Są groźniejsze niż heroina, dają też większego od niej „kopa”. Można kupić je w każdej aptece. Także w Polsce.
 • Joint, skręt
  Mestosław rzucił pracę w korporacji, by za pomocą videobloga edukować w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z narkotykami. Jak internauci reagują na jego filmy? Skąd czerpie wiedzę na temat narkotyków?