• Kobieta jedząca selera
  Dekoratorka wnętrz Ewa Mierzejewska powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o materiałach na blaty kuchenne. Jaki jest modny, a jaki praktyczny?
 • Wycięte drzewa
  Ministerstwa Rozwoju i Środowiska spierają się o drewno. Chodzi o określenie, kiedy surowiec sprzedawany przez Lasy Państwowe ma trafiać do producentów m.in. mebli, a kiedy do pieców w elektrowniach - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Styl leśny
  Bogusia i Mariusz Bochenek to właściciele domu pod Rzeszowem, w którym mieszkają z trzema córkami: Natalią, Magdą i Nelą. We wnętrzu znajdują się tylko ręcznie robione meble z naturalnego drewna. Katarzyna Jaroszyńska z "Dzień Dobry TVN" postanowiła zobaczyć na własne oczy leśny dom. - To jest przeniesienie lasu do domu - powiedziała Bochenek. Kto zaprojektował taki wystrój? O wnętrzarskich trendach powiedziała w studiu programu ekspertka urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska. Jak dbać o drewniane meble?
 • Mieszkanie
  Ekspertka urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska opowiedziała, jakie materiały naturalne są idealne do ozdobienia wnętrza.
 • Minister środowiska Jan Szyszko
  Minister środowiska Jan Szyszko zatwierdził zwiększenie wycinki drzew w nadleśnictwie Białowieża. Jak tłumaczył, chodzi o ratowanie Puszczy Białowieskiej m.in. przed kornikiem drukarzem. Nie zgadzają się z nim ekolodzy i mówią, że to "czarny dzień" dla polskiej przyrody.
 • Puszcza Białowieska
  Nie będzie na razie decyzji w sprawie dodatkowej wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej - zapewnia minister środowiska Jan Szyszko. Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że Puszcza jest chroniona prawem polskim i międzynarodowym.
 • Zegarki z drewna
  Drewniane zegarki to stosunkowo nowy produkt w branży biżuterii, jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem. "Tworzymy unikalne zegarki, stawiając na uwydatnienie piękna naturalnego drewna, co jednocześnie czyni nasze zegarki ekologicznym produktem. Każdy czasomierz jest wykonywany ręcznie przy pomocy tradycyjnych narzędzi stolarskich, a także nowoczesnych obrabiarek do drewna" - piszą producenci biżuterii na zegarkizdrewna.pl.
 • Koperty z drewna
  O realizację ryzykownego pomysłu pokusiła się Aleksandra Gutowska, założycielka firmy Polish Koperte. Dzięki jej niezwykłemu projektowi do sprzedaży trafiają oryginalne kopertówki, piórniki, aktówki oraz pokrowce na laptopy.
 • Inteligentne jednostki studenckie
  Czy na powierzchni 10 metrów kwadratowych można zmieścić sypialnię, kuchnię, łazienkę i miejsce do pracy? Szwedzcy architekci przekonują, że tak! Oto model inteligentnej jednostki stworzonej z myślą o studentach. Wykonany z drewna "budynek" jest także - wedle projektantów - przyjazny dla środowiska.
 • Zegarek Tokyoflash
  Zegarki Tokyoflash cieszą się niesłabnącą popularnością, a to ze względu na nietypowy design oraz funkcjonalność. Tym razem projektanci japońskiego producenta postanowili połączyć nowoczesność ze stylem retro. Tak powstał Kisai Zone Wood z drewna sandałowego i klonu!