• TYTANOWY IMPLANT STAWU BIODROWEGO DLA 78-LATKI
  Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
 • Peugeot 3008
  Grupa PSA, czyli gigant łączący marki Peugeot, Citroen i DS Automobiles, zawarł pakt z firmą Divergent 3D z Los Angeles. Efektem mają być innowacyjne rozwiązania w produkcji samochodów.
 • Miednica
  Lekarze z Poznania we współpracy z amerykańskimi specjalistami stworzyli, wydrukowali w 3D i wszczepili implant, który zastąpił połowę miednicy pacjentowi choremu na raka kości. - Z dnia na dzień obserwujemy pacjenta i decydujemy, co może robić. Jego stan zdecydowanie się poprawił - mówi dr Jacek Markuszewski ze Szpitala im. Wiktora Degi w Poznaniu.
 • Dukarka 3d drukuje serce
  Wydrukowane metodą 3D żywe tkanki mogą okazać się przełomem w medycynie regeneracyjnej. O swoim nowatorskim sukcesie amerykańscy naukowcy piszą na portalu tygodnika „Nature”.
 • Sowa wydrukowana techniką 3D, drukarka firmy Dexer
  To jest drukarka 3D? Takie pudełko? Technologia XXI wieku? - żartujesz chyba. To najczęstsze reakcje na widok urządzenia dostarczonego nam do redakcji przez polską firmę Dexer. Głupie żarty się kończyły, kiedy drukarka zaczynała pracować. Zalegała cisza, którą ktoś od czasu do czasu przerywał stwierdzeniem: niesamowite...
 • Mieszkanie
  W Holandii, a dokładnie w Amsterdamie, powstanie pierwszy budynek składany z plastikowych elementów wytwarzanych za pomocą ogromnej drukarki 3D. Teraz konstruowany jest pierwszy pokój.
 • Można kupić figurkę płodu przygotowaną z wydruku 3D
  Chcesz trzymać w ramionach swoje dziecko jeszcze przed narodzeniem? Jest to możliwe dzięki nowym technologiom.