• Kadr z filmu "303. Bitwa o Anglię"
  Film "303. Bitwa o Anglię" prezentowany jest na targach filmowych towarzyszących trwającej właśnie 68. edycji międzynarodowego festiwalu w Berlinie. To historia Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego i Filipa Pławiaka ("Listy do M. 3"), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu "Gra o tron" – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson. Reżyserii podjął się David Blair.
 • "Hurricane"
  W sieci pojawił się pierwszy trailer brytyjskiej produkcji wojennej o polskich lotnikach z Dywizjonu 303. W filmie "Hurricane" występują m.in. Iwan Rheon ("Gra o tron"), Milo Gibson i Marcin Dorociński.
 • Polska ciężarówka oddaje hołd lotnikom Dywizjonu 303
  O polskiej ciężarówce pomalowanej w motywy związane z Dywizjonem 303 zrobiło się głośno, po tym jak policjanci z Kent zachwycili się jej wyglądem i opublikowali w sieci zdjęcia. - W przyszłym tygodniu wybieram się na Truckfest do Peterborough. "Dywizjon" będzie tam jako jedyny zestaw wśród 400 samochodów - powiedział dziennik.pl Piotr Deik, kierowca słynnej Scani.
 • Maciej Zakościelny, Marianna Januszewicz - "Dywizjon 303"
  Firma Movie Games, którą kieruje jedna z najbardziej znanych twarzy polskiej branży gier lat 90 - Aleksym Uchańskim, szykuje kilka gier opartych na filmach. Najbardziej znaną produkcją ma być "Dywizjon 303".
 • Beata Szydło
  Premier Polski Beata Szydło i premier Wielkiej Brytanii Theresa May w poniedziałek złożyły wieńce przed Pomnikiem Polskich Lotników w Northolt na przedmieściach Londynu.
 • Maciej Zakościelny, Marianna Januszewicz - "Dywizjon 303"
  Gigant na polskim rynku filmowym – firma Kino Świat (wprowadza na ekrany m.in. "Ostatnią rodzinę", "Wołyń" i "Pitbulla") - rezygnuje z dystrybucji filmu "Dywizjon 303". Dzieje się tak "W związku z rażącym naruszeniem przez Film Media S.A. zasad produkcji filmu". Chodzi m.in. o to, że ""Dywizjon 303" aktualnie realizowany jest w oparciu o scenariusz twórców innych niż twórcy wskazani w wyżej wymienionej Umowie Dystrybucyjnej"
 • Marianna Januszewicz i Maciej Zakościelny w "Dywizjonie 303" / Piotr Fotek /Film Media
  Pod Warszawą 10 sierpnia ruszyły zdjęcia do filmu "Dywizjon 303". W rolach głównych zobaczymy Macieja Zakościelnego oraz Piotra Adamczyka. Zobacz pierwsze zdjęcia z produkcji.
 • Maciej Zakościelny w filmie "Dywizjon 303"
  Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk wystąpią w "Dywizjonie 303". Zdjęcia do filmu właśnie ruszyły w Drwalewie niedaleko Warszawy. Film o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię reżyseruje, na podstawie książki Arkadego Fiedlera, Wiesław Saniewski. Producenci chcą, by do ekipy dołączyli angielscy i amerykańscy aktorzy "z pierwszej półki"
 • Marek Fiedler – syn Arkadego Fiedlera, autora powieści "Dywizjon 303"
  "Dywizjon 303", film fabularny o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię, realizowany na podstawie książki Arkadego Fiedlera, będzie gotów w pierwszym kwartale 2017 r. - powiedział producent Jacek Samojłowicz. Za reżyserię odpowiadać ma Łukasz Palkowski.
 • Spitfire
  Myśliwiec z okresu II wojny światowej wykonał wspólny lot z maszynami Zespołu Akrobacyjnego Orlik. Spitfire Mk XVIe został przemalowany na polskie barwy i otrzymał polskie znaki ZF-U.