• Dali kontra Warhol
  Ponad 120 oryginalnych prac Salvadora Dali i Andy'ego Warhola zostanie zaprezentowanych podczas wystawy "Dali kontra Warhol", którą już od 22 kwietnia będzie można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
 • Marcin Zieleniecki
  Wiceminister pracy Marcin Zieleniecki zapowiada zmianę oskładkowania przedsiębiorców oraz dążenie do ujednolicania składek przy różnych typach umów. Tego samego dnia jego szefowa, minister Elżbieta Rafalska zadeklarowała, że to jego prywatna opinia. Mimo dystansowania się od tez Zielenieckiego wiadomo, że PiS je analizuje.
 • ADOLF HITLER W MŁODOŚCI MALOWAŁ OBRAZY. WŁAŚNIE TRAFIŁY NA AUKCJĘ
  Można nazwać to ironią losu, że w Norymberdze, czyli mieście, w którym po wojnie osądzono hitlerowskich zbrodniarzy, na aukcję trafiły tak szczególne obrazy. Namalował je Adolf Hitler mniej więcej w 1910 roku, czyli w czasie, gdy próbował dostać się na wiedeńską Akademię Sztuk Pięknych.
 • Adolf Hitler
  Niemożliwym jest oszacowanie wartości dzieł sztuki, jakie w czasie wojny Niemcy wywieźli z Polski lub zniszczyli. Lynn H. Nicholas w książce "Grabież Europy" pokazuje mechanizm, według którego naziści okradali podbijane kraje. Niestety, choć do dziś nasze obrazy zdobią niemieckie galerie, a książki wzbogacają zbiory bibliotek, nie ma co liczyć na szybki ich zwrot.
 • Większość studentów i absolwentów jest zatrudnionych na umowach terminowych, umowach zlecenie i umowach o dzieło
  Dziewięciu na dziesięciu z grupy przepytanych studentów i absolwentów przyznało, że w swej pierwszej pracy było zatrudnionych na podstawie umowy terminowej - pisze "Polska The Times", powołując się na badanie przeprowadzone przez portal Pracuj.pl.
 • Agnieszka Chylińska
  Początkowo zastanawiała się, czy nie wydać swojego dzieła pod pseudonimem. Ale w końcu zadecydowała, że nie. Wszak Agnieszka Chylińska do strachliwych nie należy!