• Woda z limonką i miodem
  Coraz więcej napojów izotonicznych pojawia się na półkach sklepowych. Producenci tego typu produktów korzystają z faktu, iż aktywność fizyczna, bieganie i bycie "fit" są w ostatnim czasie bardzo modne.
 • Niemowlę ziewa
  Jak rozpoznać odwodnienie u dziecka? Kiedy konieczna jest interwencja lekarza? Jakich płynów nie podawać odwodnionemu dziecku?
 • Ból głowy
  Nie trzeba mieć biegunki czy wrócić ze spaceru w upale, by organizm był odwodniony. Niekiedy wystarczy trening bez dostarczania organizmowi płynów albo pracowity dzień, podczas którego pijemy wyłącznie kawę. Jak rozpoznać odwodnienie?
 • Napoje izotoniczne
  Napoje izotoniczne mają na celu wyrównanie poziomu wody i elektrolitów wydalanych z organizmu w procesie wydzielania potu, a także uzupełnienie witamin i soli mineralnych.
 • Kobieta pije wodę
  Zakwaszenie organizmu wpływa m.in. na skuteczność terapii farmakologicznej czy rehabilitacji. Według ekspertów jedną z najskuteczniejszych metod detoksykacji jest stosowanie rewitailzatora w postaci „żywej wody”, która przywraca odpowiednie pH organizmu.
 • Woda
  Aż 91% Polaków pije za mało wody, a z kolei 54% sięga po nią dopiero wtedy, gdy odczuwa pragnienie. Tymczasem to właśnie ono jest sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez nasz organizm. Dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie płynów i to zanim poczujemy pragnienie. Co zrobić, żeby nie zapomnieć o regularnym piciu wody, czyli zadbać też o swoje zdrowie?
 • Podczas upałów łatwo o odwodnienie
  Lato, upał, 30 stopni w cieniu, siatkarska rozgrywka na plaży i litr wody, który wypiliśmy niemalże „jednym haustem”. Duże miasto, słońce, zatłoczony tramwaj lub autobus, brak wody i brak klimatyzacji. Tak często wyglądają wakacje. Niezależnie od tego, czy spędzamy je w mieście, czy nad morzem, powinniśmy uważać. Podczas upałów tracimy dużo wody, a wraz z nią magnez, potas, sód i inne elektrolity. Co to oznacza dla organizmu? Zapytaliśmy Eksperta ds. żywienia z Fundacji BOŚ.
 • Lato
  Upał daje się we znaki. Wysoka temperatura może być jednym z powodów omdleń i zasłabnięć.
 • Jak leczyć biegunkę?
  Biegunka może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie elektrolitów.
 • Najlepszy sposób na kaca? Unikać go, pijąc umiarkowane ilości alkoholu
  Budzi cię silny ból głowy i niemiłosierne pragnienie. Do tego żołądek przeżywa rewolucję, a ciało odmawia współpracy i domaga się natychmiastowego odpoczynku. Tych objawów z niczym nie pomylisz – to kac, fachowo nazywany zatruciem alkoholowym. Jak go pokonać? Naukowcy nie dają żadnej nadziei: musisz mniej pić, bo na kaca nie ma lekarstwa.