• Abp Stanisław Gądecki
  Idee, obyczaje i normy kulturowe zdają się dzisiaj być zaprzeczeniem tego, co obowiązywało jeszcze pół wieku temu – podkreślił w niedzielę abp Stanisław Gądecki. „Europa staje się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu” - dodał.
 • Donald Trump
  Donald Trump zadrwił sobie z tych, którzy mieli nadzieję na odwrót Stanów Zjednoczonych od neoliberalnej polityki gospodarczej.
 • Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak
  Drugi rok rządów PiS kończy się próbą istotnego przestawienia osi podziałów politycznych. Oprócz wyraźnego, wytyczonego w pierwszych miesiącach rządzenia, sporu na linii "społeczeństwo" - "elity", Prawo i Sprawiedliwość zamierza wzmocnić konflikt na osi "patrioci" - "rzecznicy obcych interesów". Chce pójść do kolejnych wyborów jako partia broniąca interesu narodowego przed tymi, którzy nie tylko mu zagrażają, ale są po prostu reprezentantami interesów przeciwnych.
 • Jarosław Gowin
  Rozwijają się tylko te państwa, które mają silne elity. Moim marzeniem jest stworzenie systemu formacji elit w Polsce - powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w Warszawie podczas VII kongresu Polska Wielki Projekt.
 • Ludzie
  Modlitwy są dobre w kościele. Rzeczywistością należy zarządzać. Zważając na wartości, ale nie trzymając się kurczowo ideologicznych haseł. Ale aby dostosować się do zmieniającego świata, potrzeba elit. A tych nie mamy. Pełno za to na każdym kroku intelektualnych celebrytów suflujących maluczkim swoją narrację. Mającą na celu nie postęp, ale obronę status quo
 • Paweł Kukiz
  Nie żyjemy w demokracji, tylko w partiokracji. Jeżeli nic się nie zmieni, to pomyślę, by opuścić kraj - mówi muzyk Paweł Kukiz w telewizji Superstacja.
 • Czym we współczesnym świecie jest zamożność? Jak postrzegają ją sami ludzie zamożni? Ostatnie badanie McCann Truth Central „Prawda o zamożności” prześwietla tę jedną z najtrudniejszych do zdefiniowania grup, dając potężną dawkę wiedzy nie tylko bankowcom, ale wszystkim, którzy chcieliby zyskać przychylność i budżety ludzi zamożnych.