• Test krwi na ebolę
  Ministerstwo zdrowia Demokratycznej Republiki Konga (DRK) ogłosiło oficjalnie we wtorek koniec epidemii eboli po 42 dniach, w których nie odnotowano żadnego nowego przypadku zachorowania. W czasie epidemii zmarły 33 osoby.
 • EPIDEMIA CHOLERY W JEMENIE
  775 tysięcy zarażonych i ponad 2 tysiące ofiar śmiertelnych – to bilans epidemii cholery ogarniającej Jemen od kwietnia 2017 roku. Władze zarządzają dezynfekcje miejsc, w których istnieje największa groźba rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby. Fotoreporter towarzyszył ekipie odkażającej ulice jemeńskiej stolicy, Sany.
 • Przygotowania do kontaktu z pacjentami, którzy mogą być zarażeni ebolą. Szpital Bikoro w Demokratycznej Republice Konga
  Od kwietnia w Demokratycznej Republice Konga już 20 osób zmarło w wyniku zakażenia wirusem Ebola. Śmiertelność wśród osób zakażonych tym wirusem szacuje się na 50-90 procent. Początkowe objawy wywoływanej nim choroby trudno odróżnić od na przykład malarii.
 • Ebola
  Co najmniej 17 osób zmarło w północno-zachodnim rejonie Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w wyniku zarażenia wirusem Ebola - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia.
 • Szczepienie
  Polska jest krajem zagrożonym epidemią odry - alarmuje Państwowy Zakład Higieny. Liczba zaszczepionych dzieci spadła poniżej poziomu określanego przez Światową Organizację Zdrowia jako granica krytyczna.
 • Grypa
  W marcu odnotowano w Polsce ponad 910 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, 27 osób zmarło – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
 • Coraz więcej osób jest zarażonych żółtaczką pokarmową
  Brakuje szczepionek przeciwko żółtaczce pokarmowej, liczba chorych rośnie zaś lawinowo. Od sierpnia do końca listopada tego roku liczba wykrytych przypadków zwiększyła się dwukrotnie. W porównaniu z zeszłym rokiem (za okres od stycznia do końca listopada) wzrosła z 32 do 2644.
 • Pacjent w szpitalu
  Sześć przypadków zachorowań na odrę odnotowano w ostatnich tygodniach w Poznaniu. Część chorych osób to przedstawiciele społeczności romskiej, którzy w przeszłości nie zostali zaszczepieni.
 • Naukowiec
  Szczepienia interwencyjne, kwarantanna, szybki dostęp do kombinezonów ochronnych, prostsza kwalifikacja do szczepień - nad takimi regulacjami na wypadek zarazy pracuje Ministerstwo Zdrowia.
 • JEMEN. WALCZĄ Z EPIDEMIĄ CHOLERY
  1759 zmarłych i ponad 332 tysiące zarażonych - tak prezentuje się tragiczny bilans epidemii cholery, która od kwietnia ubiegłego roku rozprzestrzenia się po wstrząsanym wojną domową Jemenie. Szpitale są przepełnione, władze zarządzają akcje dezynfekowania ujęć wody i oczyszczania ulic z zalegających śmieci, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Wywołujący cholerę przecinkowiec cholery przenosi się na dłoniach i przez odchody zakażonych osób. Najłatwiej się zarazić, pijąc zanieczyszczoną bakteriami wodę.