• Francois Hollande i Angela Merkel na szczycie NATO w Chicago
  Dyskusja o euroobligacjach jest elementem kampanii wyborczej prezydenta Francoisa Hollande'a. Po wyborach parlamentarnych we Francji 17 czerwca temat ten zniknie z agendy, a Europa będzie mogła znów zająć się ratowaniem euro - twierdzi niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
 • Francois Hollande i Angela Merkel
  Szczyt przywódców UE w środę wieczorem - choć oficjalnie poświęcony polityce wzrostu - znowu odbywa się pod presją sytuacji w Grecji i groźby jej wyjścia ze strefy euro. Ostry spór o euroobligacje będzie też testem dla nowego motoru francusko-niemieckiego.
 • Jacek Rostowski
  Minister finansów Jacek Rostowski zadeklarował w środę, że nie jest przeciwnikiem euroobligacji dla krajów strefy euro, ale powinny one pojawić się w momencie osiągnięcia ściślejszej integracji fiskalnej eurolandu. Odpowiedział też na pytanie Moniki Olejnik, dlaczego zmienił zdanie w sprawie emerytur.
 • Inwestorzy alarmują: Eurolandowi grozi całkowity upadek
  Obligacje unii walutowej są tak ryzykowne jak przed dwudziestu laty
 • Huebner: Trzeba przekonać Berlin, że nie stracą
  Była komisarz ds. regionalnych Danuta Huebner popiera wprowadzenie wspólnych euroobligacji dla strefy euro. Są nie do uniknięcia; trzeba przekonać Berlin, że nie muszą oznaczać, iż zwiększą się koszty obsługi niemieckiego długu - powiedziała w rozmowie z PAP.
 • Marek Belka
  - Im dłużej potrwa kryzys w strefie euro,tym bardziej prawdopodobne jest wyemitowanie euroobligacji - mówi w wywiadzie dla portalu MarketWatsch, Marek Belka.
 • Francja i Niemcy sprzeciwiają się idei tworzenia euroobligacji
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy odrzucili w piątek propozycję dotyczącą emitowania wspólnych euroobligacji państw strefy euro. Opowiedzieli się za to za większą koordynacją polityk gospodarczych w Unii Europejskiej.