• Tomasz Pisula
  Jeśli chodzi o napływ inwestycji do kraju, to on rok do roku się zwiększa. My jako agencja mamy wręcz rekordowe wyniki. Porównując kwartał do kwartału, widzimy kilkuprocentowe wzrosty w porównaniu do roku ubiegłego - mówił Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, w rozmowie z Grzegorzem Osieckim w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Karolina Kaim
  Trzeba mieć blisko dwóch milionów złotych, aby kupić najmniejszy, czyli 55-metrowy apartament w budynku Cosmopolitan. Ale transakcje powyżej 6-7 mln zł również nie należą do rzadkości – przyznała Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, do którego należy warszawski wieżowiec Cosmopolitan. Rozmowę w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przeprowadził Grzegorz Osiecki.
 • Sieć przesyłowa energii elektrycznej
  Zabraknie nam mocy - ostrzegają eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi. Już dziś widać, że zapotrzebowanie rośnie bardzo szybko – tylko w 2017 roku produkcja energii elektrycznej zwiększyła się o ponad 2 proc. rok do roku. A lista problemów jest bardzo długa i zaczyna się przy najbliższym słupie energetycznym.
 • Krzysztof Węcławowicz w rozmowie z Markiem Tejchmanem
  Z każdym kolejnym tygodniem dodajemy nowe źródła danych i spłacalność zobowiązań jest coraz lepsza - mówi Krzysztof Węcławowicz, dyrektor zarządzający polskim oddziałem firmy Finiata.
 • Krzysztof Krystowski
  Mówimy o uczestnictwie w rozwoju śmigłowca od samego początku, o całkowitym dostępie do technologii - mówi Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters, w rozmowie z Markiem Tejchmanem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
 • Andrzej Klimek
  Obserwując rynek niemiecki widzimy, że tam na żadnym spotkaniu nie pada pytanie, czy transport wodny ma być konkurencyjny w stosunku do innych gałęzi transportu – mówi Andrzej Klimek, wiceprezes zarządu OT Logistics, w rozmowie z Markiem Tejchmanem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
 • - Ryzyko porównywania ceny dla sprzedawców już dawno zniknęło. Jednocześnie argument ceny powoli schodzi na drugi plan, a klienci kupują częściej towary lepszej jakości, są skłonni więcej za nie zapłacić, a coraz większe znaczenie ma sama wygoda kupowania, bezpieczeństwo transakcji, szybkość i płynność zakupów – twierdzi Jakub Kłoczewiak, dyrektor ds. Relacji z Klientem Allegro.pl
 • Łukasz Kroplewski
  W ciągu dwóch tygodni Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo założy spółkę wespół ze… start-upem - ujawnił Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju, w rozmowie z Markiem Tejchmanem, która odbyła się w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Przemysław Gałązka
  Inteligentne sensory zamontowane pod dachem mierzą jego ugięcie. To w połączeniu z analizą pogody daje informację o tym, czy i co trzeba zrobić, by uniknąć katastrofy budowlanej. Na tym pomyśle opiera się idea start-upu Sense Monitoring, który w czasie European Start-up Days w Katowicach otrzymał nagrodę w kategorii Tradition & Modernity.
 • Sebastian Górecki, Łódź Solar Team
  Zaczęło się od tego, że jeden ze studentów z Politechniki Łódzkiej wyjechał na stypendium Erasmusa do Holandii. Tam zobaczył, jak w obrębie uczelni wygląda praca nad samochodami przyszłości. Z pomysłem przeniesienia tej idei wrócił do Łodzi. Po kilku latach pojazd studenckiej grupy Łódź Solar System startuje w zawodach na świecie i zajmuje coraz lepsze miejsca.