• Kadr z filmu "Habit i zbroja"
  O Krzyżakach opowiada film "Habit i zbroja" – fabularyzowany dokument w reżyserii Pawła Pitery, który trafi do kin 1 września. Scheda zakonu krzyżackiego wciąż rozpala wyobraźnię historyków. Dlaczego perfekcyjnie zorganizowany i bardzo bogaty zakon, upadł? Zobacz zwiastun filmu.
 • "Królewicz Olch" od 18 sierpnia w kinach
  "Królewicz Olch" w reżyserii Kuby Czekaja w piątek wchodzi na ekrany kin. Jest to opowieść o trudach dorastania zrealizowana, jak mówi reżyser, w konwencji filmowej ballady. Główne role grają Agnieszka Podsiadlik i debiutujący w filmie fabularnym Stanisław Cywka.
 • Jakub Gierszał w filmie "Najlepszy"
  Reżyser kinowego hitu "Bogowie", Łukasz Palkowski, ponownie sięga po życiorys niezwykłej osoby. Jak opisuje, to losy człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Zobacz mocny zwiastun filmu "Najlepszy"- w obrazie zobaczymy m.in. Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego .
 • Michał Milowicz
  We wrześniu do kin trafi komedia Krzysztofa Rurki "Na układy nie ma rady". W rolach głównych Katarzyna Glinka, Michał Milowicz, Janek Wieczorkowski, Leszek Teleszyński, Anna Powierza, Marcin Kwaśny oraz Piotr Polk.
 • Julia Kamińska w filmie "Narzeczony na niby"
  Ruszyły zdjęcia do nowej komedii romantycznej "Narzeczony na niby" w reżyserii Bartka Prokopowicza. W rolach głównych zobaczymy najpopularniejszych polskich aktorów, m.in: Piotra Stramowskiego ("Pitbull. Niebezpieczne kobiety"), Julię Kamińską ("Brzydula"), Sonię Bohosiewicz ("Po prostu przyjaźń"), Piotra Adamczyka ("Sztuka kochania"), Tomasza Karolaka ("Listy do M. 3"), Mikołaja Roznerskiego ("7 rzeczy, których nie wiesz o facetach"), Barbarę Kurdej-Szatan ( "Wkręceni 2"), Dorotę Kolak ( "Sztuka kochania"), Ewę Kasprzyk ( "Przyjaciółki"), Andrzeja Grabowskiego ("Pitbull. Nowe porządki") i Janusza Chabiora ("Botoks"). Film trafi na ekrany kin na początku 2018 roku.
 • Kadr z filmu "21 x Nowy Jork"
  Ile razy jadąc autobusem lub tramwajem mieliście wrażenie, że jesteście w kłębowisku losów, że obok was rozgrywają się dramaty, rozczarowania. Że ktoś emanuje szczęściem. Ktoś cierpi, ktoś prowokuje, ktoś poszukuje. I tylko ten moment, kiedy jesteście obok siebie w korku albo stoicie w tłumie w środku lokomocji daje bezpowrotną szansę poznania, wejścia w inny świat.
 • Tomasz Schuchardt oraz Arkadiusz Jakubik w filmie "Ach śpij kochanie". Premiera filmowa 20 października 2017 roku.
  Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. W kryminale, który zobaczymy w kinach 20 października zobaczymy prawdziwie gwiazdorską obsadę. Pojawią się Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka, Arkadiusz Jakubik oraz Izabela Kuna.
 • Kadr z filmu "21 x Nowy Jork"
  - Narzekaliśmy, że wszystkim chodzi tylko o seks – opowiada o swojej ostatniej Tinderowej randce dziewczyna spotkana w nowojorskim metrze przez Piotra Stasika. Przedstawiamy fragment filmu "21 x Nowy Jork", który wchodzi do kin 21 lipca
 • Jonna Kos-Krauze
  Film "Ptaki śpiewają w Kigali" zbiera na świecie świetne recenzje. Grające w nim Jowita Budnik oraz Elanie Umuhire zostały nagrodzone za najlepsze role żeńskie na festiwalu w Karlowych Warach. O Ruandzie, o mechanizmach powstawania ludobójstwa i o próbach usprawiedliwiania go, ale i o radykalizacji języka w Polsce i wyborach, które czynimy z Joanną Kos-Krauze rozmawia Piotr Czerkawski
 • Agnieszka Holland na planie filmu "Gorączka"
  Trwa cyfrowa rekonstrukcja filmu "300 mil do nieba" Dejczera, następna będzie "Gorączka" Holland, a przymierzamy się do rekonstrukcji przedwojennego filmu „Kościuszko pod Racławicami" - zapowiada nowy dyrektor Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego Dariusz Wieromiejczyk.