• 3. "Zacznijmy od nowa" ("Begin Again"), reż. John Carney
  Wszystko, czego potrzebujemy to – zdaniem Beatlesów – miłość, ale filmy o niej też się świetnie ogląda. Redakcja Stopklatki wybrała te najlepsze spośród premier ostatnich 12 miesięcy na polskich ekranach i tak powstała lista 10 najlepszych Love Story 2014:
 • 1. "Bogowie" – 9 686 008 dolarów
  To był naprawdę dobry rok dla polskiego kina. Wśród dziesięciu najbardziej kasowych produkcji na naszych ekranach, aż pięć to rodzime tytuły. Polskie filmy cieszyły się bardzo dobrą frekwencją i pokonały takie zachodnie hity, jak "Wilk z Wall Street" i "Jak wytresować smoka 2".
 • Najlepsze filmy 2014 roku w rankingu Stopklatki:
  Stopklatka.pl przedstawiła swoją listę najlepszych filmów 2014 roku. Redakcja oraz zaprzyjaźnieni dziennikarze wyłonili 10 tytułów spośród produkcji, które miały swoją oficjalną premierę w ostatnich 12 miesiącach w polskich kinach. Zgadzacie się z ich wyborami?
 • "Ten film pokochali masowo widzowie na świecie"
  "Europejskie Nagrody Filmowe dla >>Idy<< całkowicie przyćmiły inne polskie filmy" – tak krytyk filmowy Łukasz Maciejewski podsumowuje mijające 12 miesięcy w polskim kinie. Jego zdaniem, w 2014 pojawiło się kilka ważnych obrazów, ale nie były tak dobre jak te z 2013 roku.
 • Pedro Almodóvar podsumował swój filmowy rok i wybrał pięć najlepszych filmów obcojęzycznych
  Rok 2014 podsumowuje cały świat, więc zrobił to również Pedro Almodóvar. Słynny hiszpański reżyser ogłosił listy swoich ulubionych filmów ostatnich 12 miesięcy. W zestawieniu najlepszych produkcji obcojęzycznych według twórcy "Drżącego ciała" pierwsze miejsce zajęła "Ida" Pawła Pawlikowskiego. Zobaczcie, co jeszcze zachwyciło Almodóvara?
 • 10. "Zaginiona dziewczyna"
  Najbardziej interesujące filmy ostatnich 12 miesięcy wybrali czytelnicy prestiżowego, brytyjskiego dziennika "The Guardian". W ich TOP 10 najlepszych obrazów roku 2014 znalazła się również polska produkcja – uznana najlepszym filmem europejskim i nominowana do Złotego Globu "Ida" Pawła Pawlikowskiego. Oto, na jakie dzieła głosowali i jak swoje wybory uzasadniali Wyspiarze...
 • "Boyhood" – ulubiony film prezydenta
  W wywiadzie dla magazynu "People" Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama wyjawił, który film w tym roku najbardziej mu się spodobał.
 • "Ida" wśród "20 wspaniałych filmów, których (prawdopodobnie) nie widzieliście w 2014 roku"
  W rankingu magazynu "Empire" – "20 wspaniałych filmów, których (prawdopodobnie) nie widzieliście w 2014 roku" - znalazły się aż dwie polskie produkcje: "Płynące wieżowce" i "Ida".
 • 5. "Czarownica" – 241,4 miliona dolarów
  "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" są głównym faworytem do tytułu największego przeboju 2014 roku w amerykańskich kinach. Superprodukcja właśnie zadebiutowała na ekranach, zarabiając w jeden weekend 123 miliony dolarów i osiągając tzw. najlepsze otwarcie w bieżącym sezonie. Jednak o miejsce w czołowej dziesiątce największych przebojów tego roku Katniss Everdeen będzie musiała jeszcze chwilę powalczyć, bo tam panuje spory tłok. Przekonajcie się sami…