• Paliwo
  "Spośród wszystkich znanych obecnie glonów, okrzemki są najbardziej obiecującym źródłem substancji do produkcji biopaliw" - powiedział prof. John P. Kociolek biolog z Uniwersytetu Colorado w Boulder. Jego zdaniem paliwo z glonów będzie stosowane powszechnie na świecie już w 2090 r.
 • Tankowanie auta
  Naukowcy zamierzają produkować biopaliwa z dużych morskich glonów. Specjalne farmy założono na morzu u wybrzeży Szkocji, Norwegii i Irlandii.
 • Plaża (zdjęcie ilustracyjne)
  Z przybrzeżnych wód Zatoki Gdańskiej powoli ustępują sinice. Sanepid zezwala na korzystanie ze wszystkich kąpielisk w Sopocie i Gdańsku. Nadal obowiązuje jednak zakaz kąpieli w Gdyni.
 • Można już się kąpać w Trójmieście. Sanepid pozwala
  Po ponownych badaniach wody powiatowi inspektorzy sanitarni otworzyli wszystkie - zamknięte w piątek z powodu sinic - kąpieliska w Trójmieście. Nie ma też przeciwwskazań do kąpieli na innych plażach nad Zatoką Gdańską oraz nad otwartym morzem.
 • Aleksander Gudzowaty
  Jeden z najbogatszych Polaków zamierza definitywnie wycofać się z branży gazowej i postawić na algi. Aleksander Gudzowaty chce z nich produkować paliwo.
 • Szwecja i Polska chcą rozwiązać problem glonów na plażach
  Ministrowie Szwecji i Polski opublikowali w sobotę w szwedzkim dzienniku "Sydsvenska Dagbladet" wspólny artykuł, w którym deklarują zacieśnienie współpracy między krajami, aby rozwiązać m.in. problem glonów na bałtyckich plażach. Glonów jest zbyt dużo i przeszkadzają turystom w kąpieli.
 • Nadzieja dla niewidomych... algi
  Wygładzają zmarszczki, likwidują cellulit, leczą blizny... To dopiero początek listy zadań, jakie z powodzeniem wykonują algi. Naukowcy dopisują jeszcze jedną funkcję tych glonów. Według ich najnowszych badań algi reperują siatkówkę oka, przez co przywracają wzrok.
 • Naukowcy znaleźli nowy lek na ból głowy
  Rewolucja w walce z bólem. Chilijscy naukowcy odkryli niezwykle skuteczny środek przeciwbólowy, który przy okazji nie wywołuje efektów ubocznych. Co ciekawe, znaleźli go w... morzu. A jeszcze ciekawsze, że można go znaleźć również w Bałtyku. To glony.