• Dzieci podróżujące pociągiem
  Nawet co trzecia rezerwacja nad morzem i co czwarta w górach jest odwoływana przez zmiany pogody - wynika z raportu portalu Nocleg.pl. Tymczasem synoptycy przewidują kolejne gwałtowne załamanie aury. Znów stracą hotelarze, ale też sami turyści, którzy pomimo wpłaconych zaliczek zrezygnują z wyjazdu.
 • Potrafił podczas górskiej wycieczki wyjąć XV-wieczną księgę i opowiadać turystom, że można kupić za to dwa mercedesy – mówi w rozmowie z dziennik.pl Przemysław Semczuk, autor książki „Tak będzie prościej”. Nazywano go "przewodnikiem przewodników", który sam tworzył własną legendę. Tadeusz Steć, bo o nim mowa, był posiadaczem cennych znaczków, monet i starodruków a do tego postacią mocno kontrowersyjną. Jego śmierć do dziś pozostaje jedną z bardziej tajemniczych i nierozwiązanych zagadek kryminalnych początku lat 90.
 • Denis Urubko
  Uwielbiam kawę, świeże bułki, czasem jajecznicę z kiełbaskami. Może to wynika z tego, że smakuję życie. Gdy mieszkałem w Kazachstanie, bywało, że nie mając pieniędzy, mieszkałem na ulicy, a jedzenie znajdowałem na śmietniku - mówi w rozmowie z dziennik.pl himalaista Denis Urubko.
 • Owca / Fot. Karol Nienartowicz / "Górskie wyprawy fotograficzne"
  "Góromania to nieuleczalna choroba, ciężka do wyjaśnienia. Obcowanie z górami jest przeżyciem estetycznym, kulturowym i sportowym, a kiedy do górskich wędrówek dołączy jeszcze fotografowanie również artystycznym" - pisze we wstępie do swojej książki Karol Nienrtowicz. W "Górskich wyprawach fotograficznych" zajdziemy jego piękne zdjęcia, a także porady na temat fotografowania gór oraz  całe mnóstwo barwnych historii stanowiących punkt wyjścia do bardziej uniwersalnych opowieści o fotografii.
 • Znajomi mężczyzny rozpoczęli poszukiwania i powiadomili ratowników TOPR
  Ratownicy TOPR odnaleźli w Tatrach w niedzielę ciało turysty, który wędrując samotnie w czwartek spadł w rejonie Gąsienicowej Turni. Mężczyzna posiadał stosowny do zimowych wysokogórskich warunków ekwipunek, jednak nie przeżył kilkusetmetrowego upadku – poinformował PAP ratownik dyżurny Jacek Broński.
 • Krzysztof Berbeka
  Ojciec miał sporo kryzysowych sytuacji, z których zawsze wychodził obronną ręką. Czuliśmy, że nie zostaniemy sami. Znaliśmy przecież rodziny, dzieci, których ojcowie zostali w górach. Widziałem, ile cierpienia się z tym wiąże, ilu ludzi góry zabrały i jak ciężko jest być dzieckiem himalaisty - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krzysztof Berbeka, syn Macieja Berbeki, himalaisty, który w 2013 roku zginął w czasie zejścia z Broad Peak.
 • Bernadette McDonald
  Pamiętam rozmowę z synem jednego z zaginionych himalaistów. Stwierdził, że po śmierci ojca, tak naprawdę niewiele się zmieniło, bo przed tragedią ojca również często nie było w domu a relacje między nimi nie były przez to intensywne - mówi w rozmowie z dziennik.pl Bernadette McDonald. Ta kanadyjska pisarka od lat obserwuje polskich himalaistów. Na polskim rynku właśnie ukazała się jej najnowsza książka o Wojciechu Kurtyce. 
 • Mackiewicz podczas wspinaczki
  Tomasz Mackiewicz po raz siódmy podjął próbę zdobycia zimą Nanga Parbat. W 2016 roku z himalaistą rozmawiał reporter TVN24 Robert Jałocha, który towarzyszył ekipie w szóstej próbie zdobycia szczytu. "Próbuje zamknąć ten temat" - mówił wówczas Mackiewicz.
 • Zimowa droga
  Sezon narciarski jest w pełni, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w góry. Sprawdź, jak przygotować samochód, a także o czym należy pamiętać, gdy wybierasz się w taką wyprawę.
 • Tatry
  "Samo przekonanie o własnej wspaniałości nie jest z nią równoznaczne. Góry mają je w głębokim poważaniu - one sobie stoją, a co my wymyślimy, to już nasz problem" - mówi Jakub Hornowski, ratownik zawodowy od 5 lat. Jakie są najbardziej spektakularne, a jakie najczęstsze błędy turystów?