• Grzegorz Turnau; fot. Tomek Sikora
  - Każdy, kto ma elementarną świadomość historyczną, musi sobie w pewnym wieku zadawać pytanie – a czy mnie przypadkiem nie spotka to, co moich dziadków – mówi nam Grzegorz Turnau, który w tym roku skończył równo 50 lat. W ramach jubileuszu wydał płytę zatytułowaną z rzymska "L", która zawiera niepublikowane wcześniej skarby zebrane z różnych okresów jego twórczości. Rozmawiamy m.in. o albumie, o tym, jak z mediów elektronicznych korzysta jego ojciec oraz o przyzwoleniu na brutalizację języka.
 • Grzegorz Turnau
  Grzegorz Turnau nie należy do grona artystów, którzy angażują się w tematy polityczne. Ostatnio jednak czara goryczy się przelała i muzyk wyraził swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się obecnie w Polsce.
 • Marek Kondrat, Grzegorz Turnau
  Marek Kondrat należy do grona artystów, którzy niechętnie dzielą się w mediach szczegółami na temat swojego życia. Aktor strzeże swojej prywatności szczególnie mocno od momentu, gdy jego związek z dużo młodszą Antoniną Turnau zaczął budzić niezdrowe zainteresowanie tabloidów.
 • Magda Umer śpiewa z przyjaciółmi
  Na płycie "Duety" Magda Umer śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Seweryna Krajewskiego czy Jana Wołka, a wykonuje je w towarzystwie przyjaciół: artystów, piosenkarzy, śpiewających aktorów. To prawdziwie imponujący zestaw.
 • Marek Kondrat i Antonina Turnau
  W sobotę w Krakowie odbyła się uroczystość zaślubin Marka Kondrata i Antoniny Turnau. Po ceremonii państwo młodzi oraz ich goście bawili się w restauracji należącej do aktora.
 • O rzekomym romansie, jaki miał łączyć Marka Kondrata i młodziutką córkę Grzegorza Turnaua, Antoninę, plotkarska prasa rozpisuje się od tygodni. Po raz pierwszy jednak głos w tej sprawie zabrał sam aktor.
 • Grzegorz Turnau na 20-lecie PAH
  13 artystów, a wśród nich Aga Zaryan, Tomasz Stańko, Anna Maria Jopek i Grzegorz Turnau, wzięło udział w nagraniu płyty z okazji jubileuszu 20-lecia założenia Polskiej Akcji Humanitarnej. Tym razem to jednak szczęśliwa trzynastka.
 • Grzegorz Turnau rozpoczyna trasę koncertową "Pianino w każdym domu"
  Grzegorz Turnau rozpoczyna trasę koncertową pod szyldem akcji "Pianino w każdym domu". Artysta jest ambasadorem przedsięwzięcia, a koncerty rozpoczynają się 16 października.
 • Grzegorz Turnau / fot. Rafał Lewandowski
  Tylko pierwsza wersja. Jak schrzanisz, będziesz musiał z tym żyć – powtarza za Theloniousem Monkiem Grzegorz Turnau, który nagrał swoje pierwsze koncertowe DVD.
 • Grzegorz Turnau fot. Kurnikowski/AKPA
  Krakowski artysta przygotował dla swoich fanów niezwykłą płytę "Och! Turnau Och-Teatr 18 V 2011". To pierwsze koncertowe DVD w karierze Grzegorza Turnaua.