• Bardzo częstym argumentem stosowanym w imporcie aut używanych z Niemiec jest teoria, że za Odrą sprzedawcy nie cofają liczników, ponieważ jest to karalne. Bzdura!
  W Niemczech nie cofają liczników? Tamtejsza policja obaliła ten mit - z danych ujawnionych przez mundurowych wynika, że fałszywy przebieg ma co trzeci używany samochód. Automobilklub ADAC obliczył, iż szkody z powodu oszustw związanych ze stanem licznika sięgają 6 miliardów euro.
 • Policja
  Na trzy miesiące trafił do aresztu 47-latek z Pułtuska na Mazowszu podejrzewany o rozprowadzanie dopalaczy. Policjanci namierzyli go po tym, jak do szpitala trafiło dwóch młodych mężczyzn, którzy zatruli się nieznanymi substancjami. Jeden z poszkodowanych w stanie krytycznym walczy o życie w pułtuskim szpitalu.
 • Używany samochód? Zobacz, gdzie i jak oszukują handlarze
  "Panie! Stan: apteka! Niemiec płakał jak sprzedawał. Pan się decyduje, bo tu już klient z gotówką jedzie..." - to często słyszą od sprzedawców ci, którzy zastanawiają się nad kupnem używanego auta. Tymczasem z prawdą rzadko ma to coś wspólnego. Cofnięty licznik to "najlżejsza" z wielu pułapek. Prawdziwą zmorą są fałszywe deklaracje o bezwypadkowej historii. Jakie jeszcze mroczne tajemnice kryją cztery kółka z rynku wtórnego? Na czym polega "odmładzanie" rocznika? Zobacz, gdzie najczęściej oszukuje się na samochodach z drugiej albo trzeciej ręki.
 • Policyjny radiowóz
  Policjanci zatrzymali w Warszawie handlarza narkotykami. Mężczyzna miał w mieszkaniu ponad 20 kilogramów zakazanych środków.
 • Mężczyzna zakuty w kajdanki
  Aresztowano 37-letniego mieszkańca Gdańska, w którego mieszkaniu znaleziono pół kilograma kokainy. Zdaniem policji mężczyzna parał się handlem narkotykami. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.