• Okładka singla GrubSona
  "Restart" to drugi singiel z nowej płyty GrubSona "Gatunek L", którego premiera zaplanowana jest na nadchodzącą jesień.
 • Taco Hemingway na festiwalu Open'er 2017. 01.07.2017.
  Pomnik Filipa "Taco Hemingwaya" Szcześniaka, hołubionego antyrapera, miał być trwalszy niż ze spiżu, lecz wystarczyło jedno uderzenie płyty paździerzowej, by obrócić go wniwecz. Ogólnokrajowy kac po "Szprycerze" już jest ciężki, ale spokojnie – stanie się jeszcze cięższy, gdy fani zdadzą sobie sprawę, że jest on wynikiem wielopoziomowej zdrady dokonanej przez wielkomiejskiego pieśniarza.
 • Tede
  To chyba największe wydarzenie w świecie polskiego hip-hopu. Podczas Polish Hip-Hop TV Festival w Płocku zagrają m.in. Kękę, Dwa Sławy, TeTris, Ten Typ Mes, VNM, Tede, O.S.T.R., PRO8L3M i wielu innych.
 • Jay-Z
  Ktoś wyliczył, że w tytułowym utworze z "4:44" dobiegający pięćdziesiątki raper aż siedmiokrotnie przeprasza swą równie słynną małżonkę. Na szczęście za nową płytę nie będzie musiał przepraszać. To jego najciekawsze dokonanie od czasu "Black Albumu" sprzed czternastu lat.
 • Nelly
  Nelly, laureat statuetek Grammy, a także artysta znany z takich hitów jak "Just A Dream", "Hot In Here" czy "Dilemma" (ft. Kelly Rowland) już 28 października po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Koncert popularnego, amerykańskiego rapera odbędzie się w Klubie Stodoła
 • B.R.O.
  Jako junior był za niski dla Polonii Warszawa i jednocześnie na tyle wysoki w swoim rapie, że zawiesił na ścianie platynę od Donatana. 25-letni Jakub "B.R.O" Birecki to jeden z największych oryginałów polskiej sceny rapowej. Dzięki naszemu wywiadowi poznacie go lepiej.
 • Peja w klipie "Negatywny Feedback"
  Album "Remisja" trafi do sklepów 7 kwietnia. Płytę promuje nagranie "Negatywny Feedback", do którego powstał ciekawy teledysk.
 • Run The Jewels 3
  Run the Jewels na nowej płycie walą pięścią w twarz tych, którzy doprowadzili do kryzysu wartości i celnie punktują współczesną nierówność i głupotę.
 • Hip-hop w 2016 miał się dobrze
  Kiedy popatrzymy na mijający rok pod kątem tego, co działo się w rodzimym hip-hopie, odczucia mogą być ambiwalentne. Polskich płyt, których będzie się słuchać jeszcze długo, nie brakowało, ale zaledwie jedna ma zapewnione miejsce w kanonie. Młodym i żądnym sukcesu przydarzyły się ciekawe materiały, ale niemal solidarnie zapowiadające, że to dopiero przedsmak. Rozdający karty dołożyli zaś do swych dyskografii mocne pozycje, ale w większości takie, jakich należało się po nich spodziewać.
 • Sex Pistols podczas koncertu 15 grudnia 1977 roku
  Chrzanić to, mamy dość, oto prawda – zdanie wypowiedziane w dokumencie o Sex Pistols "Wściekłość i brud", w pewnym sensie definiujące punkową rebelię lat 70. nie straciło dziś na wartości. Muzyka wciąż ma buntowniczy charakter, a artystom nie ubyło powodów do gniewu.