Na Ukrainie powstanie platforma testowa superszybkiego transportu naziemnego Hyperloop – zapowiedział w czwartek minister infrastruktury tego kraju Wołodymyr Omelan. Platforma będzie ulokowana w mieście Dniepr (d. Dniepropietrowsk).
Sieć kolei próżniowej i nowe linie kolejowe wzdłuż miejskich ulic - to pomysły wpisane w koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tymczasem eksperci na tych pomysłach nie zostawiają suchej nitki.
Ta technologia to coś najbardziej hi-techowego, co możemy sobie teraz wyobrazić – tak o hyperloopie mówi Marek Gutt-Mostowy, który kieruje firmą Euroloop, pracującą nad rozwojem technologii. Pytany o to, kiedy ten niezwykły pojazd zacznie jeździć po Polsce, odpowiada bez wahania: już niedługo.
Władze Jaworzna chcą, by już wkrótce na ulicach tego miasta pojawiły się pojazdy autonomiczne - bez kierowcy. Zamierzają stworzyć eksperymentalną strefę, w której będą testowane takie auta. Wcześniej jednak trzeba stworzyć odpowiednie ramy - m.in. prawne.
Nie trzeba będzie wymieniać dowodu rejestracyjnego kiedy skończą się w nim miejsca na pieczątki. Możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu ma wrócić jeszcze w tym roku - powiedział dziennik.pl Piotr Liroy-Marzec. Poseł w rozmowie zdradza też dalsze losy policyjnego radaru Iskra-1 oraz plany dotyczące kolei Hyperloop.
Amerykański miliarder Elon Musk wymyślił nowy sposób podróżowania: Hyperloop. Wierzy, że dzięki niemu będziemy mogli bardzo szybko przemieszczać się w specjalnych kapsułach.