• Plemniki
  W Polsce ok. 1,5 miliona par zmaga się z niepłodnością – szacuje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Jedną z mniej znanych przyczyn, a coraz częściej diagnozowanych, są zaburzenia immunologiczne. Według badań mogą być one źródłem 6-12 proc. przypadków niepłodności. Jak przekonują specjaliści – im wcześniej włączona zostaje specjalistyczna diagnostyka oraz leczenie, tym większa szansa na ciążę.
 • Termometr rtęciowy
  Temperatura ciała np. 37,2 stopni C nie jest nawet stanem podgorączkowym i nie potrzeba jej zbijać; gorączka stymuluje i trenuje układ immunologiczny; świadomość społeczna w tym zakresie jest zdeformowana przez propagowane środki przeciwgorączkowe - mówi prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu, zajmujący się jej badaniem od kilkudziesięciu lat.
 • Szczepionka zawiera dwa szczepy eboli
  Szczepionka chroniąca przed zarażeniem ebolą coraz bliżej. Jeden z największych koncernów farmaceutycznych przeprowadza wstępne testy na ochotnikach - informuje czasopismo medyczne "New England Journal of Medicine".
 • Częste infekcje mogą oznaczać poważne schorzenie
  Katar, zapalenie ucha, zapalenie płuc, kilka dni spokoju i znowu katar, zapalenie... - tak wielu rodziców opowiada o chorowaniu pociechy. I tu uwaga! Lekarze wykazują, że częste infekcje mogą być objawem ciężkiej choroby.