• Pilzno, Plac Republiki. fot. www.visitpilsen.eu
  Bezpłatne wejścia do muzeów i obiektów zabytkowych, nocna parada w strojach z czasów Pierwszej Republiki, a do tego także rajd zabytkowych samochodów i np. pokaz wyposażenia czeskiej armii – rok 2018 to dla Republiki Czeskiej czas szczególnie ważny i bogaty w wydarzenia. Mija dokładnie setna rocznica powstania niepodległej Czechosłowacji.
 • Siostra Cristina Scuccia
  W sumie będzie 70 scen. Na jednej Piotr Rubik, na innej siostra Cristina. Na jeszcze innej Curtis Chapman. Gdzie to wszystko? Na Festiwalu Młodych, który odbędzie się w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Wojsko na ulicach Brukseli
  Alarm terrorystyczny w Brukseli. Rząd utrzymuje najwyższy poziom zagrożenia atakami w stolicy Belgii. W pozostałej części kraju pozostał trzeci stopień w 4-stopniowej skali. Dziś nie będzie jeździć metro, zamknięte będą szkoły i uniwersytety, odwołane zostały imprezy masowe.
 • Tom Cruise
  Tom Cruise nigdy nie przekraczał granic. 49-letni aktor zapewnił, że w młodości zachowywał się zupełnie inaczej niż obecne gwiazdy Hollywood. Koncentrował się przede wszystkim na zawodowym rozwoju, a nie na imprezach.
 • Przygotowania do koncertu Madonny
  Koncerty, festiwale, imprezy - Warszawa przygotowała ciekawą ofertę kulturalną na najbliższe miesiące. Zobacz, czym stolica będzie przyciągać turystów.
 • Koniec imprez zwoływanych na Facebooku? Policja ma problem
  Trzeba zakazać masowych imprez, których uczestnicy umawiają się za pośrednictwem internetowych portali społecznościowych - zaproponował minister spraw wewnętrznych niemieckiego landu Dolna Saksonia Uwe Schuenemann. To niewykonalne - krytykują pomysł eksperci.