• Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  Pewien duchowny najpierw namówił swoją wieloletnią partnerkę do in vitro, teraz po latach nie chce, by kobieta urodziła dzieci. Historię upublicznił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
 • In vitro
  Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądają laboratoria, w których ma miejsce zapłodnienie in vitro, teraz jest okazja, żeby je zobaczyć. Jedna z katowickich klinik leczenia niepłodności, nakręciła film, w którym pokazuje pracę w laboratorium. Można tam zobaczyć zarówno pracownię andrologiczną, w której badane są plemniki, jak również pracownię embriologiczną, gdzie zapładnia się komórki jajowe i hoduje embriony w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele kobiety.
 • wirus laboratorium
  Czy zniszczenie zarodków po in vitro to przestępstwo? Zdaniem prokuratury, nie ma w Polsce prawa nakazującego, co zrobić z embrionami, więc ich zniszczenie nie jest "czynem zabronionym".
 • Doniesienie do prokuratury w sprawie zniszczenia w poznańskiej klinice zarodków przeznaczonych do in vitro, które opisaliśmy jako pierwsi, ma swój ciąg dalszy. Okazuje się, że tamta placówka nie jest jedyną, w której mogło dochodzić do tego typu praktyk. Już sześć lat temu bankrutująca Art Medica ze Szczecina sprzedała słój z zarodkami.
 • Jarosław Gowin
  "Pan minister Gowin już kiedyś słyszał krzyk zarodków, teraz widzi wędrujące embriony do Niemiec" - mówił w "Kropce nad i" w TVN 24 poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. Jego zdaniem pierwsze co ten powinien teraz zrobić, to przeprosić Niemców.
 • Jarosław Gowin
  Minister sprawiedliwości wkłada kij w mrowisko. "W Polsce handluje się embrionami z in vitro, niemieccy naukowcy prowadzą na nich eksperymenty" - twierdzi w TVN 24 Jarosław Gowin.