• Martyna Wojciechowska
  Dla Martyny Wojciechowskiej podróże to nie tylko pasja, ale i zawód. Dziennikarka uwielbia poznawać najdalsze zakątki świata i pokazywać polskim widzom, jak żyją mieszkające tam kobiety. Jak sama wyznaje jednak, z wyprawami w obce nam kulturowo kraje wiążę się niekiedy sporo niebezpieczeństw. Jednym z nich jest narażenie na molestowanie.
 • HOLI. HINDUISTYCZNE ŚWIĘTO WIOSNY
  Święto Holi zwane też Festiwalem Kolorów to jedno z najważniejszych świąt w Indiach, przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. W dniu, kiedy na przełomie lutego i marca przypada pełnia księżyca, ludzie wychodzą na ulice i obrzucają się proszkiem w najróżniejszych jaskrawych kolorach. W taki sposób witają wiosnę. Fotografie z tego kolorowego szaleństwa prezentują się nieziemsko! Trzeba przyznać, że nasze marcowe topienie marzanny na tle święta Holi wypada dość blado...
 • SZPITAL DLA TRĘDOWATYCH W KASZMIRZE
  Trąd nie jest już od dawna problemem w krajach europejskich. Jednak ta straszna choroba nie jest niczym nadzwyczajnym zwłaszcza w biedniejszych regionach świata. 30 stycznia, w Światowy Dzień Trędowatych, fotoreporter Europejskiej Agencji Prasowej (EPA) odwiedził szpital dla trędowatych w mieście Śrinagar, w indyjskim Kaszmirze.
 • Test pakistańskiej rakiety
  Wyścig zbrojeń między Indiami a Pakistanem doprowadził do poważnego zaognienia stosunków między tymi państwami i w każdej chwili może eskalować w coś znacznie poważniejszego: konflikt nuklearny - ocenia "Financial Times".
 • Mozaika przedstawiająca twarz Jezusa Chrystusa w świątyni Hagia Sophia w Stambule
  Legendy o podróżach Jezusa do Indii są popularne wśród turystów odwiedzających ten kraj. W Kaszmirze odwiedzają rzekomy grób, a w buddyjskim Ladakhu klasztor Hemis, gdzie ponoć miał studiować. Wśród turystów zdarzają się przypadki syndromu jerozolimskiego.
 • Katastrofa kolejowa w Indiach
  Co najmniej 63 osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych w katastrofie kolejowej w północnych Indiach. Służby podają, że bilans ofiar może wzrosnąć, bo w pociągu nadal uwięzieni są poszkodowani. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Do wypadku doszło w pobliżu miasta Pukhrayan w stanie Uttar Pradesh. Z nieznanych przyczyn wykoleiło się 14 wagonów.
 • Facebook
  Nie tylko polscy narodowcy są ofiarami polityki Facebooka dotyczących treści, publikowanych na tym portalu. Moderatorom podpadły w przeszłości ważne zdjęcia historyczne, obrazy, czy zdjęcia matek karmiących dzieci. Konta mieli też banowane działacze tureckiej opozycji oraz Palestyńczycy.
 • Monsun w Indiach przynosi powódź
  Kiedyś w Indiach monsun przynosił ulgę od upałów i żyzne zbiory. Dziś w szybko rozwijających się Indiach, pełnych nowych miast, fabryk i wielkich tam, jest jednak przede wszystkim źródłem katastrof humanitarnych. Zapomniano o ekologii.
 • Strzelanina w USA
  Ubrani w wojskowe mundury mężczyźni otworzyli w piątek ogień na zatłoczonym bazarze w mieście Kokrajhar w stanie Asam na północnym wschodzie Indii, zabijając 12 osób i raniąc 15 - poinformowała lokalna policja. O atak władze oskarżają regionalnych separatystów.
 • Indie
  "Istnieje duże kulturowe przyzwolenie na dogadywanie się, pracę bez umowy, wręczanie pieniędzy pod stołem… A wszystko dlatego, że tak dużą wagę przywiązuje się do prywatnych relacji" - o pracy w Indiach w rozmowie z Dziennik.pl opowiada Tomasz Augustyniak, dziennikarz, od 2013 roku korespondent w Azji Południowej. Pracował dla kilku tamtejszych firm.