• Biuro Obsługi Klienta ZUS
  Administracja publiczna ma coraz większe problemy z przyciągnięciem do siebie dobrych fachowców. Zniechęcają przede wszystkim niewygórowane pensje. Zakład Ubezpieczeń Społecznych stawia jednak na pozapłacowe elementy wynagrodzenia. I oferuje programistom w zamian za podjęcie pracy w zakładzie opiekę prywatnego lekarza.
 • Mężczyzna przy komputerze
  4 tys. euro za polecenie dobrego specjalisty, królewskie płace, nietypowe bonusy (np. lot szybowcem z mistrzem świata). Dobrzy programiści są na wagę złota.
 • Inżynier przy pracy
  Jedna trzecia średnich i dużych firm w Polsce ma problem ze znalezieniem odpowiednich fachowców.
 • Serwery komputerowe
  Państwowa Komisja Wyborcza domaga się zwiększenia swojego budżetu o 3 mln zł. Tłumaczy, że chce za nie zbudować własny system informatyczny.
 • Sprzęt komputerowy
  Najważniejszy element systemu tzw. kalkulator wyborczy dla Państwowej Komisji wyborczej, stworzyła 23-letnia studentka, która pracę w Nabino rozpoczęła w kwietniu tego roku - pisze tygodnik "Wprost".
 • Przybory fryzjerskie - zdjęcie ilustracyjne
  Fryzjerzy to najbardziej zadowolona ze swojej pracy grupa zawodowa w Polsce. Ale to oni popadają też najczęściej w depresję. Kelnerzy mają najwięcej przyjaciół, a wśród dziennikarzy i artystów jest najwięcej singli. Czy to zawód warunkuje nasz tryb życia, czy może wybieramy karierę, która najbardziej odpowiada naszemu charakterowi?
 • Watykan - zdjęcie ilustracyjne
  Watykański sąd skazał informatyka Claudio Sciarpellettiego, zatrudnionego w Sekretariacie Stanu, na dwa miesiące więzienia, w zawieszeniu na pięć lat, za pomocnictwo w sprawie skandalu Vatileaks, czyli kradzieży tajnych dokumentów zza Spiżowej Bramy.
 • Watykan (zdjęcie ilustracyjne)
  Watykan zdementował w czwartek doniesienia dziennika "La Repubblica" o rzekomym zaginięciu 36-letniego byłego hakera, który pracuje za Spiżową Bramą jako ekspert ds. bezpieczeństwa systemu informatycznego i zna wszystkie kody dostępu do tamtejszej sieci.
 • Bazylika św. Piotra w Watykanie
  Od kilku dni nie wiadomo gdzie przebywa 36-letni ekspert ds. informatyki, który pracował w Watykanie. Jak podał włoski dziennik "La Repubblica", mężczyzna zna wszystkie kody dostępu do watykańskiego systemu.
 • Zawody przyszłości - opieka nad starszymi
  Prawo, medycyna, architektura, dziennikarstwo, filologia angielska - te kierunki studiów co rok przeżywają oblężenie. Dlatego absolwentów jest tak wielu, że ciężko jest o pracę dla nich wszystkich. Zatrudnienie i niezłe zarobki czekają na tych, którzy postawią na specjalizację. Zobacz, co studiować, by mieć większą szansę na pracę!