• Nocny atak na Syrię
  Pentagon pokazał prezydentowi USA trzy plany ataku na Syrię. Donaldowi Trumpowi najbardziej spodobał się ten, w którym amerykańskie pociski zniszczyłyby nie tylko instalacje chemiczne reżimu Asada, ale także rosyjskie i irańskie siły zbrojne, wspierające Baszara Assada. Generałowi Jamesowi Mattisowi udało się jednak przekonać Trumpa, by wybrał inny wariant ataku.
 • James Mattis
  Stany Zjednoczone nie wygrywają w Afganistanie, ale naprawią to jak najprędzej - oświadczył we wtorek w Kongresie szef Pentagonu James Mattis. Dodał, że przygotowuje właśnie nową strategię, którą przedstawi amerykańskim kongresmenom do połowy lipca.
 • James Mattis w Arabii Saudyjskiej
  Minister obrony USA James Mattis oświadczył w środę w Rijadzie, że Iran odgrywa destabilizującą rolę w regionie. Wskazał, że wpływy Teheranu mogłyby zostać przezwyciężone poprzez znalezienie rozwiązania pod auspicjami ONZ konfliktu wewnętrznego w Jemenie.
 • Antoni Macierewicz i James Mattis
  Amerykański minister obrony James Mattis wezwał w środę w Brukseli sojuszników w NATO, by do końca roku zwiększyli swoje wydatki na obronność. Zagroził, że w przeciwnym wypadku Stany Zjednoczone "ograniczą swoje zaangażowanie".
 • Generał James Mattis
  James Mattis, powołany na funkcję Sekretarza Obrony w powstającej właśnie administracji prezydenta-elekta Donalda Trumpa, to kontrowersyjna postać. Emerytowany generał Korpusu Piechoty Morskiej przez wielu uznawany jest za wojownika, intelektualistę i strateg. Słynie z tego, że wszędzie zabiera ze sobą kopię "Rozmyślań" Marka Aureliusza. Chwalono go za umiejętne zarządzanie wojskami w Afganistanie i Iraku. Pojawiają się jednak też i głosy krytyczne.