• Tatry pod cienką warstwą śniegu
  Na razie pojawił się w Tatrach, od wysokości 1800 metrów, a temperatura na Kasprowym Wierchu spadła do minus jednego stopnia. Z Zakopanego można obserwować przyprószone świeżym śniegiem szczyty.
 • Pogoda
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje załamanie pogody. Piątek ma być ostatnim dniem, gdy temperatura wyniesie 30 st. C.
 • Jesień w ogrodzie
  Pierwsze liście opadają już z drzew i choć temperatura nie zapowiada jeszcze końca lata, to w powietrzu czuć nadchodzącą jesień. Co to oznacza dla właścicieli ogrodów? Czas porządków! Przedstawiamy trzy najważniejsze etapy prac ogrodowych, które należy wykonać, aby przygotować się na nadejście zimy.
 • Wczesna zima
  Ciepła jesienna pogoda, którą jeszcze w sobotę mieliśmy w Polsce, to już historia. Miejsce łagodnego powietrza z południa szybko zajmuje przenikliwe zimno z północy - przewiduje Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie na16 dni.
 • Jazda na rowerze
  "Pogoda na rower może być dobra albo bardzo dobra" – mówi stare kolarskie porzekadło. Jak przekonać do jego słuszności tych, którzy mają odmienne zdanie? Eksperci Meridy, jednej z czołowych dwukołowych marek świata, przedstawiają 10 powodów, by w deszczową jesień wskoczyć na rower zamiast na kanapę.
 • jesień
  Za nami bardzo ciepły pierwszy weekend listopada - w Krakowie było aż 16 stopni. To łagodne powietrze napłynęło do Polski dzięki temu, że na wschodzie Europy jest wyż, a nad Skandynawią niż. Taki układ sił nad kontynentem uruchomił południową, ciepłą cyrkulację powietrza. Ten strumień jesiennego ciepła będzie nadal czasami do nas docierać i z tego powodu nie musimy na razie obawiać się zimowej albo mroźnej pogody.
 • Zamyślona kobieta
  Krótkie i szare dni, deszcz i mała ilość słońca sprzyjają pojawieniu się jesiennej chandry. Objawia się ona zmęczeniem, poczuciem przygnębienia, rozdrażnieniem i złym samopoczuciem.
 • Jesienny spacer: smutna kobieta
  Jesień to czas, kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej, wieje silny wiatr, pada, a dni są coraz krótsze. Sprzyja to pogorszeniu samopoczucia. Jak umilić sobie te deszczowe jesienne dni?
 • Dom
  Im więcej uda się nam zrobić teraz, tym mniej uciążliwej pracy czeka nas przed przybyciem wiosny. Oto kilka sposobów na porządne przygotowanie domu na ostatnie miesiące roku.
 • Prognoza pogody
  We wtorek w całym kraju zachmurzenie duże i opady deszczu. W Wielkopolsce, na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej po południu możliwe przejaśnienia. Temperatura od 11 stopni na Podlasiu do 16 w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie. Kolejne dni także pod znakiem chmur i deszczu.