• Wczesna zima
  Ciepła jesienna pogoda, którą jeszcze w sobotę mieliśmy w Polsce, to już historia. Miejsce łagodnego powietrza z południa szybko zajmuje przenikliwe zimno z północy - przewiduje Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie na16 dni.
 • Jazda na rowerze
  "Pogoda na rower może być dobra albo bardzo dobra" – mówi stare kolarskie porzekadło. Jak przekonać do jego słuszności tych, którzy mają odmienne zdanie? Eksperci Meridy, jednej z czołowych dwukołowych marek świata, przedstawiają 10 powodów, by w deszczową jesień wskoczyć na rower zamiast na kanapę.
 • jesień
  Za nami bardzo ciepły pierwszy weekend listopada - w Krakowie było aż 16 stopni. To łagodne powietrze napłynęło do Polski dzięki temu, że na wschodzie Europy jest wyż, a nad Skandynawią niż. Taki układ sił nad kontynentem uruchomił południową, ciepłą cyrkulację powietrza. Ten strumień jesiennego ciepła będzie nadal czasami do nas docierać i z tego powodu nie musimy na razie obawiać się zimowej albo mroźnej pogody.
 • Zamyślona kobieta
  Krótkie i szare dni, deszcz i mała ilość słońca sprzyjają pojawieniu się jesiennej chandry. Objawia się ona zmęczeniem, poczuciem przygnębienia, rozdrażnieniem i złym samopoczuciem.
 • Jesienny spacer: smutna kobieta
  Jesień to czas, kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej, wieje silny wiatr, pada, a dni są coraz krótsze. Sprzyja to pogorszeniu samopoczucia. Jak umilić sobie te deszczowe jesienne dni?
 • Dom
  Im więcej uda się nam zrobić teraz, tym mniej uciążliwej pracy czeka nas przed przybyciem wiosny. Oto kilka sposobów na porządne przygotowanie domu na ostatnie miesiące roku.
 • Prognoza pogody
  We wtorek w całym kraju zachmurzenie duże i opady deszczu. W Wielkopolsce, na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej po południu możliwe przejaśnienia. Temperatura od 11 stopni na Podlasiu do 16 w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie. Kolejne dni także pod znakiem chmur i deszczu.
 • Liść na deszczu
  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad Finlandii i krajów nadbałtyckich. Polska pozostanie na skraju tego wyżu. Ze wschodu nadal napływać będzie chłodne polarno-kontynentalne powietrze.
 • Bieganie jesienią
  Jesień to okres, gdy wiele osób odczuwa gorszy nastrój, spadek motywacji i sił. Mobilizacja do ćwiczeń pozytywnie odbije się nie tylko na naszym zdrowiu i sylwetce, ale także samopoczuciu. Nawet 15-minutowy poranny trening, o ile wykonywany regularnie, przyniesie ogromne korzyści. Ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą także pomóc nam uniknąć zachorowań zimą.
 • Studio radiowe
  Jesienna ramówka radiowej Trójki to autorskie audycje dziennikarzy muzycznych m.in. Hirka Wrony, Piotra Barona, czy Tomasza Żądy. Nie zabraknie programu Katarzyny Stoparczyk dla rodziców oraz nowości w postaci audycji muzyczno-kulturalnej "Magazynek". Po 25 latach przerwy na antenę wraca program gospodarczy "Winien i ma".