• Szczepienie dziecka
  Rolą pielęgniarek i lekarzy jest sprawdzanie w książeczkach zdrowia, czy dziecko ma bilans zdrowia i szczepienia; poradnie, w których jest mało szczepień, powinny być monitorowane - oceniła konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska.
 • Szczepienie
  W Polsce ponad 90 proc. rodziców szczepi swoje dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. Ruchy antyszczepionkowe budzą jednak niepokój, bo szczepienia służą i konkretnemu dziecku, i całemu społeczeństwu – przekonywali uczestnicy konferencji lekarzy i prawników w Katowicach.
 • Szczepienie
  73 proc. Polaków sądzi, że szczepionki są bezpieczne dla dzieci, natomiast 37 proc. badanych jest przekonanych o możliwych negatywnych skutkach ubocznych szczepionek - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.
 • Szczepienie
  Rośnie liczba grzywien nakładanych za uchylanie się od obowiązkowych szczepień; w niektórych województwach wzrosła ponad dwukrotnie. Jednak kary to ostateczność - podkreśla Główny Inspektor Sanitarny - najważniejsza jest świadomość ludzi o korzyściach szczepień.
 • Szczepienie dziecka
  Kalendarz szczepień jest różny na terenie różnych krajów, nawet tych będących członkami Unii Europejskiej. Dlaczego tak jest? Gdzie szczepienia nie są obowiązkowe?
 • Szczepienie dziecka
  Od jakiegoś czasu trwa dyskusja dotycząca szczepienia dzieci. W "Dzień Dobry TVN" lekarz pediatra Tomasz Sławatyniec i blogerka Marta Lech-Maciejewska opowiedzieli, dlaczego warto szczepić dzieci i gdzie szukać informacji na ten temat. Od 2017 r. do kalendarza szczepień obowiązkowych dochodzi szczepienie przeciw pneumokokom. Które dzieci obejmie ten wymóg?
 • Kalendarz szczepień
  Kiedy należy zaszczepić dziecko? Jakie szczepionki podać w wieku dwóch, a jakie w wieku trzech lat? A czterech? Te pytania spędzają sen z powiek każdej troskliwej mamy. Na szczęście powstał kalendarz szczepień, który wyjaśnia wszystko krok po kroku.
 • Szczepienie niemowlaka
  Szczepionka przeciwko pneumokokom, którą będą szczepione dzieci w ramach obowiązkowych szczepień ochronnych, jest skuteczna i bezpieczna - zapewnił w piątek resort zdrowia. Obowiązkowym szczepieniem przeciw pneumokokom mają być objęte dzieci urodzone od 1 stycznia 2017 r.
 • Szczepionka
  Obowiązujący w Polsce system szczepień obowiązkowych jest bezpieczny i działa sprawnie – oceniła NIK w opublikowanym w piątek raporcie. Izba wskazała jednocześnie, że katalog szczepień powinien być rozszerzony i unowocześniony.
 • Będą zmiany w kalendarzu szczepień?
  Eksperci chcą wprowadzenia większej liczby szczepień do obowiązkowego kalendarza.