• Kalina Jędrusik w Kabarecie Starszych Panów
  Polska Marilyn Monroe, skandalistka, piękna aktorka ubóstwiana przez mężczyzn, ikona polskiego kina i pierwsza seksbomba... 7 sierpnia mija 25. rocznica śmierci Kaliny Jędrusik.
 • Iga Cembrzyńska, Irena Karel
  Spektakl Teatru Telewizji z 1965 roku, zatytułowany „Piękna Helena”, nigdy nie został zarejestrowany. Po odważnym występie trzech piękności PRL-u pozostały tylko zdjęcia. Zobacz galerię!
 • Kalina Jędrusik zanim została polskim symbolem seksu
  Polska Marilyn Monroe, największa seksbomba rodzimego kina, gwiazda Kabaretu Starszych Panów, diwa i jednocześnie wrażliwa artystka, która wyprzedziła epokę, w jakiej żyła. Kalina Jędrusik miała wiele wcieleń. Oto legendarna aktorka i piosenkarka z początków swojej kariery na zdjęciach ze zbiorów Rafała Szczepańskiego.
 • Kalina Jędrusik
  „Pierwsza polska seksbomba” - tak mówiła o niej Agnieszka Osiecka, a jej opinię podzielali mężczyźni. Kalina Jędrusik to absolutny fenomen, kobieta mądra, piękna i zdolna, jednocześnie uosobienie seksu i… gorszycielka. Zobacz galerię!
 • Historia życia jednej z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej estrady wydawałaby się wyjątkowo atrakcyjnym tematem dla teatralnego przedstawienia. Niestety, jak donosi "Super Express", teatry w Warszawie nie są zainteresowane wystawianiem sztuki "Kallas" o Violetcie Villas i Kalinie Jędrusik.
 • Kalina Jędrusik
  W dniach 5-27 sierpnia w warszawskim Iluzjonie Filmoteki Narodowej odbędzie się przegląd filmów z udziałem Kaliny Jędrusik. Choć szczyt jej sławy przypadł na lata 60. i 70. minionego wieku, to do dziś uważana jest za symbol seksu i sztuki uwodzenia.