• Diabelski młyn w Dubaju
  Dubaj do niedawna był pustynią, także Szanghaj czy Bangkok są klasycznymi przykładami miast, które w krótkim czasie z wiosek przeistoczyły się w metropolie. Malediwy czy Wyspy Kanaryjskie do niedawna były nieznanymi rajami dla wybranych, a obecnie są jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Przez 20 ostatnich lat wiele miejsc uległo też w wyniku konfliktów, wojen oraz kataklizmów przyrody. Obok nich są zaś takie, w których czas się niemal zatrzymał…
 • S jak sławy, te dawne i bardziej współczesne

  Zanim dotarli tu Europejczycy, ziemia należała do guanchów. Był to lud bardzo prymitywny, który zamieszkiwał jaskinie i obce mu było koło czy np. żelazo. Jako  popularne miejsce wypraw Teneryfa - bo o niej mowa - została odkryta dopiero w XVIII wieku.

 • Gran Canaria
  Polacy kochają Wyspy Kanaryjskie. Oczywiście nie tylko oni. Nie tylko jeżdżą tam na wakacje, ale też kupują domy i latają w każdej wolnej chwili. Kogoś, kto choćby raz tam był, nie trzeba uświadamiać, dlaczego tak jest. Są to legendarne Wyspy Szczęśliwe, na których panuje wieczna wiosna, dzięki czemu stanowią atrakcyjny cel podróży nawet zimą. Zamiana szarości za oknem na soczystą zieleń może tylko korzystnie na nas wpłynąć.
 • Pożar
  Z powodu gigantycznych pożarów na Wyspach Kanaryjskich władze zmuszone były ewakuować około 1800 osób. Żywioł jest trudny do opanowania i zagraża parkowi narodowemu Teide.