• Biuro Kaspersky Lab
  Rosyjska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem - Kaspersky Lab, jest podejrzewana o ujawnienie tajnego amerykańskiego programu antyterrorystycznego, wymierzonego w islamistycznych ekstremistów - poinformował w czwartek dziennik "The Times".
 • Kaspersky Lab
  Firma Kaspersky Lab z centralą w Moskwie planuje otworzenie w Szwajcarii "centrum transparentności" w związku z obawami Zachodu, że Rosja wykorzystuje jej oprogramowanie antywirusowe do celów szpiegowskich.
 • Kaspersky Lab
  W 2014 roku izraelscy hakerzy znaleźli na serwerach rosyjskiego producenta programów antywirusowych Kaspersky Lab narzędzia do hakowania ukradzione amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Agencja ustaliła, że jej własność trafiła do rządu Rosji.
 • Haker
  Hakerzy związani z rządem Rosji wykradli z systemu komputerowego amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (NSA) dane o cyberobronie. O włamaniu rosyjskich hakerów poinformował w czwartek portal dziennika "Wall Street Journal".
 • Bezpieczeństwo w Internecie
  Drukarka zaczyna drukować co chce, telewizor sam wybiera co mamy oglądać, lodówka przestaje chłodzić – tak może wyglądać bunt maszyn wywołany przez hakerów. Ze względu na dużą liczbę i różnorodność urządzeń Internet Rzeczy stał się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Po włamaniu się do nich przestępcy mogą szpiegować użytkowników, szantażować ich, a nawet uczynić ich bezwiednymi wspólnikami w przestępstwie – alarmuje Kaspersky Lab.
 • Nowy szkodliwy program zagraża komputerom
  Uwaga na nowy szkodliwy program, który infekuje sektory startowe dysków twardych i uruchamia się przed startem systemu operacyjnego. Nowy bootkit - Rookit.Win32.Fisp.a - rozprzestrzenia się poprzez sfałszowaną chińską stronę WWW, zawierającą materiały pornograficzne.