• Kawalerka
  Są takie miejsca w Polsce, w których bez problemu można znaleźć kawalerkę za mniej niż 100 tysięcy złotych. Metrohouse przygotowało zestawienie najtańszych mieszkań z oferty rynku wtórnego z bazy swoich pośredników.
 • Leszek Balcerowicz
  Gościem w popularnej kawalerce Łukasza Jakóbiaka był Leszek Balcerowicz. Polityk i ekonomista zdradził, że w dzisiejszych czasach obserwuje obojętność młodych ludzi na świat polityki. Czy to dobre zjawisko?
 • kawalerka
  Krajowe media niedawno poinformowały, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MiB) zwróciło uwagę na kwestię "mikromieszkań". Takie lokale o powierzchni nieprzekraczającej 20 mkw. wzbudzają spore kontrowersje. Wielu zwolenników państwowej ingerencji w rynek nieruchomości, chciałoby zakazać budowy kompaktowych "M". Najpierw warto jednak sprawdzić, czy rozmiar oferty tych "mikromieszkań" rzeczywiście usprawiedliwia zainteresowanie ze strony rządu i mediów.
 • Kawalerka
  "Wiedzieliśmy, że naszym priorytetem jest wydzielenie aneksu sypialnianego" - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Aneta Wira-Ostaszyk, właścicielka kawalerki. Jak urządzić kawalerkę, aby była przyjaznym miejscem do mieszkania?
 • Kawalerka
  Zakup kawalerki może wymagać posiadania nawet 60 tys. zł w gotówce – wynika z szacunków Open Finance. Oprócz 20 proc. wkładu własnego nabywca musi liczyć się z wydatkami na notariusza, podatki, prowizję pośrednika, czy te związane z zaciągnięciem kredytu.
 • Kawalerka
  Stylista fryzur Bartosz Satora mieszka w nietypowo urządzonej kawalerce. Dlaczego do wystroju mieszkania wybrał meble z XIX wieku? W "Dzień Dobry TVN" wyjaśnił, czy dobrze czuje się w takim wnętrzu?
 • Efektowna kawalerka
  Piotr Rogalski mieszka w kawalerce o powierzchni 25 metrów kwadratowych. Znajduje się tam pokój z kuchnią oraz łazienka. Mieszkanie zostało urządzone w stylu nowoczesnym, ale znajdują się tam także elementy klasyki. Jak Rogalski zaaranżował przestrzeń kawalerki, by optycznie wydawała się większa? Sprawdziła to Katarzyna Jaroszyńska z "Dzień Dobry TVN".
 • Mieszkanie
  Statystyki Eurostatu wskazują, że Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji pod względem liczby pokoi przypadających na 1 osobę. Za nami są tylko Serbia, Rumunia i Macedonia.
 • Mężczyzna
  Przeglądając magazyny dotyczące aranżacji wnętrz, nie sposób odnaleźć stylizację, która odpowiadałaby męskim gustom. Bo czy słodki shabby chic, romantyczny trend prowansalski, albo kolorowy folk, naprawdę mogłyby służyć za męską inspirację do tworzenia własnej przestrzeni mieszkalnej? Oto kilka propozycji na oryginalne i gustowne aranżacje kawalerki, będącej wyłącznie męskim królestwem.
 • Mieszkanie
  Za przekazanie prawa do mieszkania emeryci mogą otrzymywać co miesiąc dodatkowe pieniądze. Zmiany w prawie mogą pozwolić na wyjście z podobną ofertą także bankom. Problem w tym, że korzystając z tych ofert, emeryci dostaną w formie comiesięcznych wypłat jedynie 30 -50 proc. wartości swojego mieszkania.