• Jan Englert
  Jan Englert i Beata Ścibakówna zdecydowali, że kupią córce kawalerkę. "Skoro Helena chce się usamodzielnić, szkoda by traciła pieniądze na wynajmowanie mieszkania", podaje Fakt.pl.
 • Kawalerka
  16 mkw. mieszkania może wynająć student pobierający średnie stypendium naukowe. Jeśli dobre wyniki w nauce łączy z uprawnieniem do wsparcia socjalnego, ze średniego stypendium może pokryć wynajęcie kawalerki – wynika z analizy domiporta.pl. Najlepiej pod tym względem studiuje się w Toruniu i Bydgoszczy, a najgorzej w Warszawie i w Gdańsku.
 • kawalerka
  Własne upodobania odłóżmy na bok. W przypadku kawalerki pod wynajem liczy się uniwersalność aranżacji i praktyczność mebli, których nie powinno być zbyt dużo. Pamiętajmy, że w kuchni każdy centymetr jest na wagę złota. Elementem dekoracyjnym może być natomiast oświetlenie.
 • Mieszkanie
  Fotele-leżanki, rozkładane amerykanki, meblościanki, półkotapczan - urodzeni w PRL doskonale pamiętają meble, które pozwalały się urządzić w mikromieszkaniach. Ale i dziś trzeba się wykazać nie mniejszą pomysłowością. O tym właśnie opowiada wystawa "Tango na 16 metrach kwadratowych" w warszawskiej Zachęcie. 
 • kawalerka
  Niezależny, robiący karierę, żyjący na własnych zasadach. Spekulacje na temat wizerunku singla w mediach przybierają na sile. Nic w tym dziwnego. Z danych Eurostatu wynika, że coraz więcej ludzi decyduje się na życie w pojedynkę – już ponad 20 proc. polskich gospodarstw domowych to gospodarstwa jednoosobowe. Warto więc postawić sobie pytanie dotyczące realnych preferencji nowej grupy nabywców. Czego szuka wrocławski singiel, kupując mieszkanie? W jaki sposób finansuje swoją inwestycję?
 • mieszkanie
  Niezależność, młodość, praca w dużym mieście oraz brak stałego partnera - to obraz współczesnego singla, który staje się coraz bardziej świadomy i w miarę rosnących zarobków, rozważa zakup własnego mieszkania. Atrakcyjna lokalizacja, niewielki metraż, a przede wszystkim dostępny budżet to najważniejsze aspekty, które musi wziąć pod uwagę podczas zakupu nieruchomości. Jakie lokum najlepiej spełni wymagania singla?
 • osiedle
  Warszawa skupia około 30 proc. oferty polskich deweloperów, którzy szykują się na kolejny rekordowy rok z rzędu. Warto sprawdzić, jak eksperci portalu RynekPierwotny.pl ocenili koniunkturę na największym krajowym rynku pierwotnym od lipca do września br.
 • Mieszkanie
  Od początku 2018 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 5 najciekawszych zmian opracowała sieć biur nieruchomości Metrohouse.
 • kawalerka
  Deweloperzy znaleźli sposób na tanie i małe mieszkania. Budują akademiki i sprzedają w nich lokale - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".
 • Kawalerka
  Są takie miejsca w Polsce, w których bez problemu można znaleźć kawalerkę za mniej niż 100 tysięcy złotych. Metrohouse przygotowało zestawienie najtańszych mieszkań z oferty rynku wtórnego z bazy swoich pośredników.