• Samolot Boeing 787 Dreamliner startuje z lotniska Chopina w Warszawie
  Polskie Linie Lotnicze LOT od maja przyszłego roku uruchomią bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa-Singapur - poinformowała spółka w czwartek PAP. Lot na tej trasie potrwa ok. 12 godzin i będzie wykonywany przez najnowocześniejszy samolot LOT-u, czyli Boeing 787 Dreamliner.
 • Theresa May
  Brytyjska premier Theresa May poinformowała we wtorek o woli rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych, do których miałoby dojść 8 czerwca. Jak podkreśliła, w środę złoży w tej sprawie wniosek w Izbie Gmin; potrzebuje poparcia 2/3 wszystkich posłów.
 • Kobieta w sklepie z żywnością
  W szafce leży kawa, herbata, czy czekolada, której termin ważności upłynął tydzień temu. Nie wyrzucaj. Choć producenci tego nie powiedzą, niektóre produkty można jeść jeszcze przez długi czas.
 • Superksiężyc
  W poniedziałek, 14 listopada, będzie można zobaczyć niezwykłą pełnię Księżyca, tzw. Superksiężyc. W tym dniu naturalny satelita Ziemi będzie miał zarówno pełnię, jak i przejście przez najbliższy naszej planecie punkt swojej orbity.
 • Kadr z filmu "Smoleńsk"
  Znana jest już nowa, oficjalna data premiery filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze. Jak informuje dystrybutor - firma Kino Świat: Produkcja obrazu weszła w końcowy etap realizacji. Ostatnie efekty specjalne zostaną ukończone w sierpniu, a sam film trafi do regularnej dystrybucji kinowej 9 września 2016 roku.
 • Stół wielkanocny
  Święta ruchome to święta, których obchody nie są powiązane z datą lub określonym dniem miesiąca. W Polsce są to: Popielec, Wielkanoc, Zesłanie Ducha Świętego i Boże Ciało. Kiedy wypadają w 2016 roku?