• Kasia Smutniak oraz Steffano Accorsi w filmie "Made In Italy". W kinach 25 maja
  "Made in Italy" w reżyserii muzyka Luciano Ligabue to historia o miłości i nienawiści widziana oczami Riko, zwykłego faceta, który jest alter ego reżysera. W rolach głównych Kasia Smutniak oraz Stefano Accorsi ( "Italian race", “Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”). Premiera filmu w polskich kinach 25 maja. "Made In Italy" na podstawie scenariusza i z muzyką Luciano Ligabue opowiada o Riko, zwykłym, uczciwym obywatelu, który stara się pokonać problemy w pracy i życiu prywatnym. Codzienność przytłacza, ale bohater filmu robi wszystko, żeby stać się panem własnego losu.
 • Ermanno Olmi
  W wieku 86 lat zmarł w poniedziałek w Asiago na północy Włoch reżyser filmowy Ermanno Olmi, nazywany wizjonerem i nieprzewidywalnym mistrzem kina. Za swój najbardziej znany film "Drzewo na saboty" otrzymał 40 lat temu Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.
 • Małgorzata Szumowska
  Prostytucja studentek, homoseksualizm księży, polska ksenofobia – Małgorzata Szumowska konsekwentnie podnosi tematy najbardziej polaryzujące opinię publiczną. To koniunkturalna publicystyka czy autentyczna chęć przełamywania tabu? Zdania są podzielone, ale jedno jest pewne: dwóch berlińskich Niedźwiedzi w ciągu raptem trzech lat nie dostaje się przypadkiem.
 • Kadr z filmu "Na mlecznej drodze" Emira Kusturicy"
  Pierwszy od dekady film fabularny reżysera Emira Kusturicy, to porywająca historia miłosna z Monicą Bellucci.
 • Obraz "Fantastyczna kobieta", nagrodzony na festiwalu w Berlinie za scenariusz, w polskich kinach od 6 października.
  Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby. Obraz "Fantastyczna kobieta", nagrodzony na festiwalu w Berlinie za scenariusz, w polskich kinach od 6 października.
 • "The Square" szwedzkim kandydatem do Oscara
  Niespodzianki nie było. Czarna komedia "The Squere" szwedzkim kandydatem do Oscara. Nagrodzona Złotą Palmą w polskich kinach od 15 września.
 • Kadr z filmu "Valerian i miasto tysiąca planet"
  Wizualny przepych nowego filmu Luca Bessona nie jest w stanie przysłonić chaotycznej, pozbawionej emocji fabuły.
 • Film "Alibi.com" od 21 lipca w kinach
  Firma Grega – Alibi.com to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej – Alibi.com zapewni Ci wymówkę na każdą okazję. Ale kij ma dwa końce. Gdy Greg z wzajemnością zakocha się w pięknej Flo, szczęście przysłoni mu pewien drobiazg: otóż Flo najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co robi więc Greg, by ukryć swoją profesję? Kłamie jak z nut. Wkrótce jednak zaczyna cienko śpiewać, gdy okazuje się, że ojciec Flo jest jednym z jego klientów. Greg musi więc zbudować piętrową ściemę, która w przypadku wpadki pogrzebie jego wielką miłość, szczęście i złotodajną firmę. A kłamstwo, jak wiadomo, ma raczej krótkie nogi… Film w reżyserii Philippe Lacheau (i z nim w roli głównej od piątku, 21 lipca w kinach.
 • Kadr z filmu "Kacper i Emma jadą w góry". W kinach od 28 lipca 2017 roku
  Po roku szkolnym warto wybrać się w góry. Tam mogą czekać przygody, tam można poznać kogoś, kto odmieni nasze życie. Filmy przygodowy dla dzieci zagości w kinach od 28 lipca 2017 roku
 • "Ida", kadr z filmu
  30 filmów, w tym trzy polskie tytuły - "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego, "Autor widmo" Romana Polańskiego i "Ida" Pawła Pawlikowskiego mają szansę na tytuł najlepszego filmu w plebiscycie zorganizowanym przez Europejską Akademię Filmową z okazji jej 30. urodzin.