• Mężczyźnie zarzucono popełnienie sześciu przestępstw na tle seksualnym
  Na 7 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Rejonowy Praga-Południe w Warszawie Artura W., 53-letniego fizjoterapeutę z warszawskiej kliniki "Budzik", który był oskarżony molestowanie małoletnich pacjentek.
 • Artur W. był pracownikiem Kliniki "Budzik"
  Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Południe w Warszawie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Arturowi W., 53–letniemu fizjoterapeucie zatrudnionemu w klinice "Budzik" działającej przy jednym z warszawskich szpitali.
 • Pacjent podpięty pod aparaturę szpitalną
  Każdego roku w śpiączkę zapada w Polsce ok. 15 tys. osób. Część z nich dzięki wysiłkom lekarzy i rehabilitantów udaje się wybudzić – twierdzą eksperci. Pacjenci ci doznają rozległych urazów mózgu na skutek wypadku, udaru mózgu, podtopienia lub zachłyśnięcia się wodą.
 • Ewa Błaszczyk
  Niesamowity sukces medyczny. Ola Janczarska, córka Ewy Błaszczyk, po 16 latach terapii wybudziła się ze śpiączki - ogłosił tygodnik "Rewia". "Stan zdrowia Aleksandry Janczarskiej nie zmienił się" - informuje fundacja Akogo.
 • Kobieta w śpiączce
  W Polsce - jak podkreślają eksperci - nie ma ani programu leczenia osób w śpiączce, ani specjalistycznych ośrodków dla dorosłych pacjentów w śpiączce. Resort zdrowia informuje jednak, że prace nad takim programem trwają.
 • Ewa Błaszczyk, szefowa Fundacji "Akogo?", pomysłodawczyni budowy kliniki Budzik
  Szóste dziecko zostało wybudzone w klinice Budzik. 10-letni Filip, potrącony przez samochód, w śpiączce przebywał od kwietnia. Do ośrodka trafił 16 lipca jako jeden z pierwszych pacjentów, miał obrzęk mózgu. "Dziś komisja medyczna uznała chłopca za wybudzonego" - powiedział dyrektor Budzika Andrzej Lach.
 • Klinika Budzik działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
  13-letni chłopiec to czwarty pacjent kliniki Budzik, który obudził się ze śpiączki. Ponad trzy miesiące temu dziecko ucierpiało w wypadku komunikacyjnym.