• telewizja
  W Unii Europejskiej sprawę koncentracji kapitału – nie tylko w mediach – reguluje Rozporządzenie Rady 139/2004/WE z 20 stycznia 2004 roku w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw. Upoważnia ono Komisję Europejską do oceny koncentracji na poziomie wspólnotowym. Pozwala też państwom członkowskim na zastosowanie w sektorze mediów dodatkowych mechanizmów kontrolnych w celu ochrony pluralizmu. Z tej możliwości skorzystało wiele krajów UE.
 • Tabletki w kształcie mózgu
  Przed egzaminami młodzi ludzie wspomagają się często preparatami farmaceutycznymi, które rzekomo poprawiają koncentrację i pamięć. O konsekwencjach zdrowotnych takiego postępowania opowiedział pedagog społeczny i socjolog prof. Mariusz Jędrzejko. Jak zachowuje się osoba, która jest pod wpływem dopalaczy?
 • Złożone gazety
  Mam nadzieję, że do wakacji gotowy rządowy projekt legislacyjny dot. repolonizacji mediów będzie mógł ujrzeć światło dzienne - zapowiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Jak dodał, analizowane są rozwiązania dekoncentracyjne obowiązujące w Niemczech i we Francji.
 • Joanna Lichocka
  Na środę zwołano nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków masowego przekazu, która zajmie się listem szefa Ringier Axel Springer Media AG Marka Dekana - poinformowała posłanka Joanna Lichocka (PiS) na poniedziałkowej konferencji prasowej w Kaliszu.
 • Lody i kawa
  Wyniki najnowszych badań japońskich naukowców spodobają się zwłaszcza dzieciom. Otóż okazuje się, że warto na pierwszy posiłek wybrać lody.
 • Tabletki
  Wartość krajowego rynku suplementów diety sięgnie w tym roku 3,8 mld zł. Rodzime firmy szykują się też do ekspansji za granicę - pisze "Rzeczpospolita".
 • Pieczarki
  Pieczarki są dostępne przez cały rok, dzięki czemu ich dobrodziejstwo mamy na wyciągnięcie ręki. Grzyby bogate są w minerały, takie jak: potas, fosfor, miedź i selen, magnez, żelazo oraz cynk. 100 g pieczarek to zaledwie 20 kalorii. Regularne spożywanie tych grzybów znacznie poprawia pamięć i zdolność skupiania się. Dlaczego jeszcze warto je jeść?
 • Mężczyzna robi sobie selfie smartfonem
  Trudno jest ci się skupić na jednym zadaniu, masz problemy z koncentracją, szybko nudzi cię wykonywanie jednej czynności? To typowe objawy ADHD. Ale nie musisz go mieć. Bardziej prawdopodobne jest to, że nadużywasz smartfona.
 • Mózg
  Niezliczona ilość możliwości, pomoc w pracy, nauce, sposób na nudę i atrakcyjna, nowoczesna forma – oto co oferują nowe technologie. Niestety, wyręczają nas również w myśleniu i rozleniwiają mózg, zjawisko to ma już nawet swoją nazwę - demencja cyfrowa. Ogranicz nowe technologie, jeśli nie chcesz, aby Twój mózg przedwcześnie przeszedł na emeryturę - ostrzegają naukowcy.
 • Dieta, która poprawia pracę mózgu
  Kiedy mamy spadek formy, chętnie sięgamy po przekąski – czekoladę, herbatniki lub napój energetyczny. A to kiepski pomysł, bo po szybkim zastrzyku energii, równie szybko stajemy się jeszcze bardziej zmęczeni. Warto wiedzieć, które produkty rzeczywiście poprawiają motywację i wyniki w pracy.