• Były premier Donald Tusk
  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk sonduje możliwość budowy nowej partii. Miałaby ona powstać przed wyborami w 2019 r. – informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
 • Kongres PiS
  "Byliśmy głupi" – wyznał Marcin Król w rozmowie z Grzegorzem Sroczyńskim w roku 2014. Ale było już za późno. Rok późnej obóz liberalny przegrał sromotnie grę o władzę. Dlaczego? Bo przez lata nie umiał zbudować mechanizmów wykrywania i korygowania własnych słabości. Dziś nowy PiS-owski salon idzie tą samą drogą. A raczej biegnie. Z zamkniętymi oczami.
 • Paweł Kukiz
  Wygląda na to, że już nie tylko gospodarczo, ale i ustrojowo PiS dziarskim krokiem wraca do socjalizmu. Tylko czekać, a zacznie lansować wpisanie do Konstytucji hasła "przewodniej roli jedynie słuszne j partii" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz. Skomentował w ten sposób zapowiedziane w czasie kongresu PiS zmiany w ordynacji wyborczej.
 • Jarosław Kaczyński podczas kongresu w Przysusze
  "W PiS panuje samozadowolenie i nawet się temu nie dziwię, gdyż sporo rzeczy im się udało jeśli chodzi o notowania w sondażach czy stan budżetu. Natomiast niewygodne sprawy są spychane. Najlepiej pokazuje to potraktowanie Trybunału Konstytucyjnego. Prezes powiedział, że został on naprawiony i działa znakomicie. W ogóle nie przyjmuje do wiadomości, że według jednej trzeciej Polaków Trybunału Konstytucyjnego już nie ma. Kongres służył umocnieniu się w poczuciu, że PiS ma rację" - mówi prof. Antoni Dudek w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".
 • Beata Szydło
  Premier Beata Szydło ma mocną pozycję nic jej w tej chwili nie zagraża - ocenił Adam Bielan (PiS) . Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) uznał za dziwne, a wręcz nienormalne, że premier nie wystąpiła na kongresie PiS. To rzecz skandaliczna, jak została potraktowana premier - mówi Bartosz Arłukowicz (PO).
 • Kongres Zjednoczonej Prawicy
  W sobotę w podradomskiej Przysusze odbyła się druga część (pierwsza odbyła się w ubiegłym roku) piątego kongresu PiS oraz - po podjęciu uchwały - konwencja Zjednoczonej Prawicy. W sobotnim spotkaniu uczestniczyli zarówno przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, jak i Polski Razem. Obecna była premier Beata Szydło i ministrowie jej rządu. Oto najlepsze cytaty, który padły podczas przemówień.
 • Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
  Wszystkie nasze obietnice społeczne, przedwyborcze zrealizowaliśmy bez podwyższania podatków - podkreślił w sobotę na konwencji Zjednoczonej Prawicy wicepremier Mateusz Morawiecki.
 • Jarosław Kaczyński
  Naszym celem jest równość szans dla wszystkich Polaków, wszystko jedno, czy są z Przysuchy, czy z innego powiatowego miasta, czy ze wsi, czy z wielkiego miasta, czy z Warszawy - mówił na konwencji Zjednoczonej Prawicy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podsumował to, co udało się zrealizować poszczególnym resortom i kreślił zadania na przyszłość. A wspominał i o służbie zdrowia, i o edukacji, i o polityce zagranicznej, a także o kulturze.
 • Jarosław Kaczyński
  Wszystkie rządy w III RP w drugim roku sprawowania władzy zmagały się z kryzysem lub aferą. Umiejętny medyk chorobę potrafi opanować. Czy uda się to PiS, który w sobotę zaczyna kongres?
 • Donald Trump
  Amerykański Senat miażdżącą większością głosów przyjął ustawę przewidującą nowe sankcje wobec Rosji. Co więcej, senatorowie założyli bezpiecznik administracji prezydenta Donalda Trumpa, gdyby ten chciał sankcje złagodzić lub znieść.