• Szef
  Bez względu na branżę i grupę społeczną niemal każdy nowy szef szybko zapomina, jak wygląda świat poza jego gabinetem.
 • Jean-Claude Juncker
  Druga największa frakcja w Parlamencie Europejskim, Sojusz Socjalistów i Demokratów, chce, by szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker stanął przed komisją śledczą i wyjaśnił swoją rolę w blokowaniu prac mających ukrócić praktyki podatkowe korporacji.
 • Praca
  Aby dobrze zarabiać, wcale nie musisz być programistą. Jeśli znasz angielski i nie masz nic przeciwko temu, żeby pracować za granicą, a przy tym rozumiesz ludzi z pokolenia urodzonego w latach 80-tych i 90-tych, możesz zarabiać krocie.
 • Jarosław Kret
  Jarosław Kret w czerwcu został zwolniony z Telewizji Polskiej. Kilka miesięcy wcześniej, pracę u publicznego nadawcy straciła także jego życiowa partnerka, Beata Tadla. Prezenter pogody nie martwi się jednak bezrobociem, bowiem jak twierdzi, na brak propozycji nie narzeka.
 • Chiny
  40 godzin pracy tygodniowo i przerwa na lunch brzmią "po europejsku". Ale już drzemka z głową na biurku czy prestiż dla firmy wynikający z samego tylko zatrudnienia Europejczyka... Architekt Ewa Jasińska opowiada o tym, jak się pracuje w Chinach. 
 • Kobieta z laptopem
  Wkrótce na rynku pracy zostaną tylko milenialsi, czyli osoby urodzone w latach 1984–1997. Firmy, które ich nie zrozumieją, czeka zmierzch - uważa Chip Espinoza,  specjalista od zarządzania kapitałem ludzkim, kierownik programu psychologii pracy i organizacji na Concordia University Irvine, współautor książki „Milenialsi w pracy” (Studio Emka i Deloitte, 2016).
 • Dokumenty ujawnione przez Greenpeace, dotyczące negocjacji umowy TTIP
  Negocjowana umowa o wolnym handlu między UE a USA, znana jako TTIP, obniży bezpieczeństwo żywności i standardy środowiskowe - ogłosił Greenpeace, ujawniając część poufnego tekstu negocjowanego dokumentu. Co jeszcze jest w opublikowanych dokumentach?
 • Mężczyzna marzy o wakacjach
  Za granicą robi karierę od kilku lat, do Polski zawitał niedawno. Downshifting – bo o nim mowa – szybko zdobywa nowych zwolenników. Czym jest? W dosłownym tłumaczeniu oznacza redukcję biegów w samochodzie; polskiego odpowiednika tego pojęcia wciąż nie ma. W praktyce to "zwalnianie zawodowego tempa na rzecz pracy mniej prestiżowej i za mniejsze pieniądze, lecz dającej więcej zadowolenia i wolnego czasu", jak donosiły media.
 • szef
  Wymagają więcej i nie boją się o tym głośno mówić. Mowa o pokoleniu Y, czyli ludziach urodzonych po 1982 roku, wychowanych w świecie nowych technologii. Nie istnieje dla nich życie bez komputerów, smartphonów i internetu. "Stanowią ogromne wyzwanie dla większości pracodawców" - podkreśla Ewa Zmysłowska, dyrektor działu kapitału ludzkiego w PwC Polska.
 • Grupa ludzi przy oknie
  Polski hydraulik? Tania siła robocza? Sprzątaczka w Niemczech? Tak. Ale rośnie nowa grupa – specjalistów i menedżerów podbijających zagraniczne korporacje. Bo coraz więcej Polaków obejmuje wysokie stanowiska kierownicze w największych firmach świata.  "Polska mafia" – wymsknęło się menedżerce jednej z największych korporacji świata, gdy opowiadała, jakie sukcesy odnoszą w niej Polacy.