• Makijaż permanentny
  Okazuje się, że nie trzeba być kosmetyczką ani kosmetologiem, aby wykonywać zabiegi kosmetyczne...
 • Nakładanie kremu pod oczy
  Półki kobiet w wielu łazienkach uginają się od kosmetyków. Okazuje się jednak, że im mniej kosmetyków tym lepiej. Oto profesjonalny detoks kosmetyczki.
 • Fryzjer
  Klient może złożyć reklamację na źle wykonane usługi fryzjerskie czy kosmetyczne – przypomina Katarzyna Chwesiuk, prawnik z Federacji Konsumentów. Tak zawarte umowy to umowy o dzieło. Można się domagać obniżenia ceny, zwrotu pieniędzy, a przy poważnej wadzie także odszkodowania. Choć polskie prawo nie przewiduje zadośćuczynienia za szkody majątkowe, to istnieje możliwość ubiegania się o rekompensatę finansową za cierpienia psychiczne.
 • Celebrity Salon
  Gwiazdy tańczyły, jeździły na lodzie i gotowały, teraz zaś będą obsługiwać klientów w salonie piękności. Już 21 kwietnia o g. 21:00 w Polsat Cafe zadebiutuje nowy program pt. "Celebrity Salon", w którym polscy celebryci wcielą się w rolę kosmetyczek.
 • Mężczyzna
  Metoda fotochemiczna daje natychmiastowy efekt wybielenia zębów nawet o 9 tonów. W przeciwieństwie do zabiegów w gabinecie stomatologicznym wybielanie kosmetyczne jest bezpieczne dla szkliwa i nie powoduje nadwrażliwości zębów i dziąseł. Efekty zabiegu są jednak znacznie mniej trwałe – pięknym uśmiechem można się cieszyć tylko przez kilkanaście tygodni.
 • Mężczyzna
  Mężczyźni, którzy odwiedzają gabinety kosmetyczne, najczęściej poddają się zabiegom oczyszczenia i tonizowania skóry twarzy. Kosmetolodzy szczególnie polecają im peeling chemiczny, czyli kwasowy. Zabieg jest bezinwazyjny, a poprzez wykorzystanie substancji, które powodują złuszczanie naskórka, oczyszcza pory, pomaga pozbyć się płytkich zmarszczek i powierzchniowych przebarwień skóry. Przez kilka kolejnych dni skóra jest delikatnie podrażniona i trzeba chronić ją przed promieniami słonecznymi.
 • Rozmazany makijaż
  W sezonie karnawałowym kobiety lubią eksperymentować z makijażem. Robienie po raz pierwszy w życiu wystrzałowego make-upu nie jest jednak proste. Efekt może być odwrotny: zbyt mocna henna, plamy po samoopalaczu albo nieładnie wyglądające popękane usta pomalowane szminką. Nieudanym zabiegom można jednak zaradzić domowymi sposobami.
 • Jak pielęgnujesz swoją skórę?
  Rozmowa z Anną Pikura, prezes zarządu AP Ltd. Sp. z o.o. s.k.
 • Agata Młynarska chętnie korzysta z zabiegów kosmetycznych
  Nienaganna figura, promienna twarz i olśniewający uśmiech. Mimo 46 lat gwiazda małego ekranu wciąż prezentuje się wyśmienicie. Jaki ma sposób na nieprzemijającą urodę?
 • Miranda Kerr promuje olej kokosowy
  Gdy słynna modelka Miranda Kerr wyznała, że sekretem jej urody jest codzienna porcja oleju kokosowego, ze sklepowych półek momentalnie zniknęły słoiczki z tym produktem. Co takiego ma w sobie ten z pozoru zwyczajny olej?